???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Інформаційне повідомлення про втрату двох ДІВ версія для друку
Інформаційне повідомлення про втрату двох ДІВ

27 листопада під час проведення інспекторами Західної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання перевірки стану дотримання вимог радіаційної безпеки при використанні джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана» (м.Калуш, Івано-Франківської області), виявлено втрату двох ДІВ.

Відповідно до акту державної інвентаризації радіоактивних відходів, що був представлений адміністрацією ДП «Калійний завод», станом на 17 листопада 2004 р. на підприємстві  на зберіганні знаходились 4 одиниці демонтованих гама-реле ГР-7 та ГР-6 з блоками джерел з радіонуклідом Cs-137, подальше використання яких не передбачалось. Дані щодо кількості ДІВ були підтверджені результатами 3-ї державної інвентаризації радіоактивних відходів, що проводились Управлінням МНС в Івано-Франківській області у 2007 році.

На час перевірки у складському приміщенні недіючої фабрики грануляції інспекторами Західної держінспекції було виявлено тільки два ДІВ. Заводські номери ДІВ не встановлено. Щодо місця знаходження ще двох ДІВ адміністрація ДП «Калійний завод» пояснення надати не змогла.

Виробництво  на ДП «Калійний завод» не діє з 2002 року, територія заводу, обладнання  та виробничі приміщення належать ВАТ «Оріана», яке з 2002 року оголошене банкрутом. Охорону об’єкта  здійснює  ВАТ «Оріана».  Ліцензія Держатомрегулювання на право провадження діяльності з ДІВ відсутня. Керівництво ДП «Калійний завод» неодноразово письмово зверталось до ВАТ «Оріана» щодо необхідності захоронення ДІВ.

За результатами перевірки керівнику ВАТ «Оріана» надано припис щодо проведення інвентаризації наявних ДІВ, термінової передачі  зазначених  ДІВ на зберігання до Львівського ДМСК «Радон», забезпечення до моменту передачі ДІВ  належної охорони складського приміщення з ДІВ. Матеріали перевірки передані до Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури, обласного Управління СБУ та Управління з питань  надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Калуської міської  держадміністрації для відповідного реагування.