???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 10 по 13 листопада 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 10 по 13 листопада 2008 року

Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС у листопаді 2008р.

В період з 10.11.08 р. по 13.11.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Розглядались періодичні звіти з безпеки роботи АЕС, документи щодо проведення ремонтів, окремі технічні рішення тощо.

Держатомінспекція на ПУАЕС:

Проводився поточний  нагляд за дотриманням норм і правил ядерної безпеки, а також виконання умов загальної ліцензії та окремих дозволів, що проводився під час щоденних обходів робочих міст та обладнання ПУ АЕС. Всі умови виконуються.

За результатами розгляду технічної документації ПУ АЕС інспекцією ДКЯРУ на ПУ АЕС надано припис №Ю-А8–08-27П від 12.11.08р.

Було проведено розгляд звіту ПУ АЕС про виконання заходів по усуненню зауважень актів-приписів інспекції ДКЯРУ на ПУ АЕС.

Була винесена постанова по справі адміністративного порушення начальнику відділу ядерної безпеки, накладено стягнення в виді штрафу..

Проведено перевірку ведення ремонтних робіт на обладнанні СБ та СВБ блоку № 3 та звітної документації  з них у ППР-08.

Розглянуті заявні документи та надані окремі дозволи. - на проведення  приймальних випробувань III каналу СБ технічного водопостачання відповідальних споживачів на енергоблоці №3 в обсязі розділу 5 програми ПМ.3.0010.0034 після виконання реконструктивних робіт;

- на проведення  приймальних випробувань модифікованого програмного забезпечення СППБ для завдань СОАІ з метою переведення ПО СППБ в промислову експлуатацію на енергоблоці №1.

Проведено розгляд 10 робочих програм обстеження технічного стану кабелів енергоблоку №2 ПУ АЕС.

Проведено контроль  блочного протиаварійного тренування оперативного персоналу після 2-х тижневого курсу навчання у НТЦ.

Були розглянути  методики та настанов з питань системи управління якістю в Держатомрегулюванні на предмет надання зауважень та пропозицій.

Прийнято участь у позачерговій перевірці знань правил ядерної безпеки реакторних установок атомних станцій з реакторами з водою під тиском    НП 306.2.145-2008 у керівництва ПУ АЕС під час виїзного засідання центральної комісії ДП НАЕК «Енергоатом» згідно листа Держатомрегулювання від 03.11.08р. №15-28/6283.

Прийнято участь у проведенні інспекційної перевірки організації і проведення технічного обслуговування, робіт з ремонту обладнання і трубопроводів важливих для безпеки з використанням зварювання, та технічного опосвідчення на  ВП РАЕС.

 Було знято з реєстрації 2 одиниці обладнання реакторного цеху №1 та прийнята участь у технічному опосвідченні 21 одиниці обладнання та 25 одиниць трубопроводів реакторного цеху №2, 3 одиниць обладнання та 8 одиниць трубопроводів турбінного цеху №1.

Держатомінспекція на ЗАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Проводились перевірки комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблока №3 . Без зауважень.

Перевірено та узгоджено 5 технічніх рішень про  подовження терміну експлуатації устаткування.  Без зауважень

Була проведена позапланова перевірка виконання план-графіка реалізації організаційно –технічних заходів на 2008 рік з виконання Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС за жовтень  місяц та перевірка виконання план-графіка реалізації організаційно –технічних заходів на 2008 рік з виконання Концепції підвищення безпеки  на енергоблоці №3 в ППР-08.
Проведені оперативні перевірки дотримання експлуатаційної дисципліни, правил, норм, стандартів при проведенні комплексних випробувань каналів систем безпеки, технічні опосвідчення обладнання та трубопроводів  енергоблоку №3

Взято участь в інспекціях МАГАТЕ.                                             

Держатомінспекція на РАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було. Здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Ведеться контроль за проведенням ремонтних робіт обладнання важливого для безпеки в період планового поточного ремонту енергоблоку № 1.

За дорученням керівництва Держатомрегулювання представники Держінспекції на РАЕС з 05 по 06 листопада 2008 року приймали участь у зустрічі в рамках виконання заходів, предбачених Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Польща про оперативне сповіщення про ядерні аварії, обмін інформацією та співробітництво у галузі ядерної безпеки і радіаційного захисту. В зустрічі брали участь представники Національного атомно-енергетичного Агенства Республіки Польща,  ДКЯРУ, ВП "Рівненська АЕС".

Комісією Держатомрегулювання проведена планова комплексна  інспекційна перевірка забеспечення дотримання персоналом РАЕС вимог норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків АЕС.

Держатомінспекція на ХАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Погоджено 2 технічних рішення. Прийнята участь у випробуваннях системи безпеки енергоблоку №1.

Проведені перевірки за темою-« Дотримання вимог ТРБЕ по веденню експлуатаційних режимів РУ енергоблоків №1, №2».

Держатомінспекція на ЧАЕС:

ДСП ЧАЕС на етапі припинення експлуатації. Реакторна установка та устаткування в стані неможливості виробництва електроенергії. Обладнання обслуговується згідно з графіками. Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ЧАЕС. Порушень в роботі ЧАЕС не було.

Продовжується планова перевірка ДСП ЧАЕС з дотримання НД при проведенні технічного опосвідчення та реєстрації  обладнання.