???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Курс “Практичне навчання методами безпечного поводження, ідентифікації та вимірювання ядерних, радіоактивних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання приладами і методами неруйнівного аналізу” версія для друку
Курс “Практичне навчання методами безпечного поводження, ідентифікації та вимірювання ядерних, радіоактивних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання приладами і методами неруйнівного аналізу”

27-31 жовтня 2008 року в Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Дж. Кузьмича при фінансовій підтримці Інспекторату Швеції було проведено поглиблений Навчальний курс “Практичне навчання методами безпечного поводження, ідентифікації та вимірювання ядерних, радіоактивних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання приладами і методами неруйнівного аналізу”. Навчальний курс проводився для фахівців Держатомрегулювання та Державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки.

 Програмою навчання було передбачено ознайомлення учасників з:

-           технічними характеристиками джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), що найчастіше використовуються в промисловості, медицині, а також з фізичними основами їх пошуку та ідентифікації;

-           досвідом роботи експертної групи Інституту ядерних досліджень НАН України з питань проведення експертизи ядерних матеріалів та ДІВ, вилучених з незаконного обігу;

-           нейтронними та гамма методами неруйнівного аналізу ядерних матеріалів;

-           основами пошуку покинутих ДІВ в Україні.

Основною метою навчального курсу було отримання навиків роботи з портативним цифровим  спектрометром Inspector 1000. Під час навчання учасники курсу  ознайомились з функціональними можливостями Inspector 1000, зокрема, з роботою спектрометру в наступних режимах: вимірювання потужності дози, пошуку покинутих джерел,  визначення радіонуклідного складу виявлених ДІВ, вимірювання спектру, аналізу виміряного спектру тощо.

Лекції та практичні заняття курсу викладали представники Інституту ядерних досліджень НАН України - В. Гаврилюк, В. Кирищук,  С.Драпей, В. Ревель, працівник УДВП “Ізотоп” – О. Король та державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання А. Батрак.

В ході навчання було організовано екскурсію на дослідницький реактор ВВР-10М, під час якої учасники курсу мали змогу на практиці застосувати отримані навички роботи з портативним цифровим  спектрометром Inspector 1000.