???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 18 липня версія для друку
18 липня

18 липня 2008 року в м. Києві відбулося Організаційне засідання Консультативної Ради з реакторної безпеки – консультативно-дорадчого органу Державного комітету ядерного регулювання України створеного з  метою надання незалежних та компетентних рекомендацій з питань формування та реалізації державної політики щодо безпеки ядерних енергетичних та дослідницьких реакторів.

Положення про Консультативну Раду затверджено Наказом Держатомрегулювання від 8 квітня 2008 року № 69. До складу Консультативної Ради  були рекомендовані та увійшли  відомі фахівці, що на цей час не обіймають посади в органах влади або експлуатуючих організаціях, разом з тим їх ім’я пов’язане з історією розвитку атомної енергетики в світі, їх ділові якості і авторитетна думка є важливими для формування виваженого професійного підходу на сучасні виклики у сфері безпеки.

До участі в Організаційному засіданні були запрошені представники центральних органів виконавчої влади, секретаріату РНБО України, Верховної Ради  України та експлуатуючих організацій.

Організаційне засідання Консультативної Ради відбулося за підтримки та у приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук відкрила Організаційне засідання, подякувала присутнім за готовність брати участь у роботі Консультативної ради та виступила з презентацією на тему «Безпека та розвиток ядерної енергетики України: статус, проблеми, виклики».

Заступник Секретаря РНБОУ Сергій Парашин у привітальній промові відзначив своєчасність створення такого додаткового інструменту впливу у сфері ядерної безпеки в умовах зростання дефіциту кваліфікованих кадрів, культури безпеки та відповідальності за прийняті рішення.

Сьогодні на порядку денному стоять питання щодо:

-                     продовження терміну використання енергоблоків АЕС;

-                     прогресу у знятті з експлуатації Чорнобильської АЕС;

-                     вибору  майданчиків  та будівництва нових енергоблоків АЕС;

-                     поводження з накопиченими  радіоактивними відходами.

Практика проведення консультацій з авторитетними фахівцями  на засадах компетентності, незаангажованості та пріоритетів безпеки є відомим засобом прийняття виважених  регулюючих рішень і широко застосовується в різних країнах.

Головою  Консультативної Ради обрано Штейнберга Миколу Олександровича, його заступниками – Сидоренка Віктора Олексійовича (Російська Федерація) та Рольфа Янке (Німеччина). Також сформовано порядок денний наступного засідання Консультативної Ради, що відбудеться 4 грудня 2008 року в м.Києві.