???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 11 по 17 липня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 11 по 17 липня 2008 року

Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС за період з 11 по 17 липня  2008 р.

 

В період з 11.07.08 р. по 17.07.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на Южно-Українській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

Розглянуто Звіт ЮУ АЕС про розслідування причин порушення в роботі енергоблоку №3, що відбулось 29.06.08р. та Звіт про виконання обсягів робіт, запланованих в плановий ремонт на енергоблоці №2, станом на 16.07.08 р. 

Розглянуті заявні документи по енергоблоку №2 та видані окремі дозволи на: комплексні випробування керуючої системи безпеки; реконструкцію напірного трубопроводу системи аварійного охолодження зони високого тиску; реконструкцію системи технічного водопостачання відповідальних споживачів.

Розглянуто 14 технічних рішень щодо продовження терміну експлуатації систем (елементів), важливих для безпеки. Прийнята участь у технічному опосвідченні 20 одиниць обладнання та 6 одиниць трубопроводів  реакторного цеху №1, 10 одиниць обладнання та 6 одиниць трубопроводів турбінного цеху №1.

Розпочата планова інспекційна перевірка  стану кризового центру ЮУ АЕС.

Прийнята участь в інспекції  МАГАТЕ на енергоблоці №2.

 

Держатомінспекція на Запорізькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Перевірено звіт про виконання окремого дозволу діючого до завершення планового ремонту енергоблоку №2 та проведена перевірка виконання регламентних випробувань важливих для безпеки систем на енергоблоці №2 після планового ремонту. Без зауважень.

Проведена перевірка комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблоку №2. Без зауважень.

Розглянуті та погодженні технічні рішення щодо подовження терміну експлуатації устаткування - 21 шт.

Проведена позапланова перевірка виконання план-графіка реалізації організаційно –технічних заходів Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС.

Проведено технічні опосвідчення устаткування та трубопроводів реакторного та турбінного відділень енергоблоку №2 кількість – 2 од.

Проведено перевірки комплекту документів перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №5 – 11 комплектів. Без зауважень.

Проведена перевірка дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань систем безпеки енергоблоків 1,3,4,6.

Розглянуто документацію та узгоджено перенос гідравлічних випробувань трубопроводів реакторного та турбінного відділень - 4 трубопроводи.

Атестовані технології зварювання 5 шт.  ВП «АЕМ»

 

 

Держатомінспекція на Рівненській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Проведено аналіз попереднього повідомлення про технологічне порушення в роботі блоку №4, що сталося 15 липня 2008 року, а також аналіз фактичного протікання подій з метою контролю дотримання меж та умов безпечної експлуатації та додержання встановленого порядку розслідування подій у роботі АЕС. Порушень вимог нормативної та експлуатаційної документації не виявлено.

Проведено аналіз повідомлення про відхилення в роботі блоку №3, що сталося 06 липня 2008 року, а також фактичного протікання подій з метою контролю дотримання меж та умов безпечної експлуатації та додержання встановленого порядку розслідування подій у роботі АЕС. Порушень вимог нормативної та експлуатаційної документації не виявлено.

Розглянуто та погоджено 7 рішень щодо продовження терміну експлуатації у понадпроектний термін обладнання важливого для безпеки енергоблоку №2.

Розглянуто та узгоджено план дій ВП РАЕС у випадку досягнення допустимої кількості циклів навантаження ядерного палива енергоблоку №4.

 

Держатомінспекція на Хмельницькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

 

Держатомінспекція на Чорнобильській АЕС:

ДСП ЧАЕС на етапі припинення експлуатації. Реакторна установка та устаткування в стані неможливості виробництва електроенергії. Обладнання обслуговується згідно з графіками. Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ЧАЕС. Порушень в роботі ДСП ЧАЕС не було.

Надано дозвіл на роботи з реалізації плану робіт по системі автоматизованого контролю ОУ.

Проконтрольовано процедуру проведення блочних протиаварійних тренувань на боках №1,3 та на ОУ згідно до графіку.

 Перевірено хід виконання робіт на «лёгкой кровле» ОУ згідно наданого Дозволу. Суттєвих зауважень не виявлено

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.