???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Шкала INES версія для друку
Шкала INES

Міжнародна шкала ядерних подій INES (Шкала INES) є засобом для оперативного інформування громадськості про значимість з точки зору безпеки подій, що трапляються на ядерних установках та об´єктах. Проте, шкала INES не призначена для порівняння рівня безпеки в різних країнах.

Шкала INES була введена у березні 1990 року спільно Міжнародним агентством по атомній енергії (МАГАТЕ) та Агентством по ядерній енергії Організації економічного співробітництва і розвитку. На теперішній час шкала INES успішно використовується більше ніж у 60 країнах світу.

Шкала INES може бути застосована до будь-якої події, пов´язаної із радіоактивним матеріалом та/або радіацією та транспортуванням радіоактивних матеріалів.

Події за шкалою INES класифікуються за 7 рівнями. Події, що відносяться до нижніх рівнів (1 - 3), називаються "інцидентами", а до верхніх рівнів (4 - 7) - "аваріями". Події, не суттєві з точки зору безпеки, класифікуються нижче шкали рівнем "0" і звуться "відхиленнями". Події, що не мають відношення до безпеки, не входять до шкали і вважаються "поза шкалою".

Наприклад, Чорнобильська аварія 1986 року за шкалою INES класифікується рівнем "7", аварія на АЕС «Три-Майл Айленд» у США в 1979 році - рівнем "5". В 1980 році на АЕС «Сен-Лоран» у Франції трапилася аварія, яка призвела до пошкодження активної зони реактора, але це не супроводжувалося радіоактивним викидом. Ця подія оцінюється рівнем "4".

Інформацію про події, що трапляються у різних країнах може бути отримана на спеціальному веб-сайті МАГАТЕ (http://www-news.iaea.org/news), який був створений в 2001 році для здійснення інформаційного обміну в рамках міжнародної системи зв´язку INES.