???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 4 по 10 липня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 4 по 10 липня 2008 року

В період з 04.07.08 р. по 10.07.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на Южно-Українській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

Проводиться контроль за проведенням розслідування порушення в роботі енергоблоку №3, що відбулося 29.06.08 р.

За результатами чергової перевірки знань по ПТЕ відсторонений від виконання посадових обов’язків заступник начальника ТЦ-2.

Розглянуті документи та виданий окремий дозвіл на випробування окремих важливих для безпеки систем блоків 1, 2 та 3 у зв’язку із модифікаціями.

Розглянуто 12 технічних рішень щодо продовження терміну експлуатації систем (елементів), важливих для безпеки.

Прийнята участь у технічному опосвідченні 3 одиниць обладнання реакторного цеху №1, 3 одиниць обладнання турбінного цеху №1, 130 одиниць обладнання та 88 одиниць трубопроводів реакторного цеху №2.

 

Держатомінспекція на Запорізькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Проводиться перевірка першого комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблоку №2

Розглянуто та погоджено 1 технічних рішень щодо продовження терміну експлуатації систем (елементів), важливих для безпеки

Проведено  технічні опосвідчення устаткування та трубопроводів  реакторного та турбінного відділень енергоблоків №2 кількість – 15 од.

Проведено перевірки комплекту документів на дотриманням законодавства, норм, правил та стандартів з безпеки перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №2 – 02 комплектів (Без зауважень)

Здійснювалась перевірка дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань каналів систем безпеки енергоблоків 3,6.

Проведено перевірку виконання регламентних випробувань систем важливих для безпеки на енергоблоці №2 після планового ремонту.

Розглянуто та узгоджено перенос гідравлічних випробувань трубопроводів реакторного та турбінного відділень - 13 трубопроводів.

Завершено планову інспекцію МАГАТЕ з питань дотримання гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів на ЗАЕС з 28.06.08 по 05.07.08.

 

Держатомінспекція на Рівненській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було.

Проведено аналіз повідомлення про відхилення в роботі блоку №3, що сталося 06 липня 2008 року, а також фактичного протікання подій з метою контролю дотримання меж та умов безпечної експлуатації та додержання встановленого порядку розслідування подій у роботі АЕС – порушень вимог нормативної та експлуатаційної документації не виявлено.

 

В рамках виконання "Плану регулюючої діяльності Держатомрегулювання стосовно продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Рівненської АЕС" здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Розглянуто та погоджено 4 рішення щодо продовження терміну експлуатації у понадпроектний термін обладнання важливого для безпеки енергоблоку №1.

Завершена інспекційна перевірка стану виконання заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоків №1,2 ВП РАЕС у понадпроектний термін. За результатами перевірки надано припис.

 

Держатомінспекція на Хмельницькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Продовжується розслідування причин, що призвели до позапланової зупинки енергоблоку №2 (22.06.08). Проведено розслідування щодо відмови дизель-генератора при квартальному випробуванні каналу систем безпеки.

Розглянуто 3 технічних рішення, погоджено 2, 1 повернуто на доопрацювання.

Прийнята участь у планових випробуваннях каналів систем безпеки енергоблоків 1, 2.

Проведено планове технічне опосвідчення обладнання та трубопроводів реакторного, турбінного та хімічного цехів блоків №1,2.

Проведено позапланову перевірку виконання ядерно-небезпечних робіт з вивантаження відпрацьованих паливних збірок.

 

Держатомінспекція на Чорнобильській АЕС:

ДСП ЧАЕС на етапі припинення експлуатації. Реакторна установка та устаткування в стані неможливості виробництва електроенергії. Обладнання обслуговується згідно з графіками. Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ЧАЕС. Порушень в роботі ДСП ЧАЕС не було.

Прийнята участь у технічному опосвідченні обладнання. Зауважень немає.

Проконтрольовано процедуру проведення блочних протиаварійних тренувань на боках №1,3 та на ОУ згідно до графіку.

Перевірено хід виконання робіт на «легкій покрівлі» ОУ згідно наданого Дозволу. Виконано 50% робіт. Суттєвих зауважень не виявлено.

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.