???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Травень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» З 7 по 9 липня у Києві проходив 15-ий Форум регулюючих органів країн, що експлуатують АЕС з реакторами типу ВВЕР версія для друку
З 7 по 9 липня у Києві проходив 15-ий Форум регулюючих органів країн, що експлуатують АЕС з реакторами типу ВВЕР

З 7 по 9 липня 2008 року у Києві проходив 15-ий Форум регулюючих органів країн, що експлуатують АЕС з реакторами типу ВВЕР.

У заході взяли участь керівники та провідні фахівці органів ядерного регулювання Болгарії, Вірменії, Індії, Ірану, Китаю, Росії, Словаччини, Угорщини, України, Фінляндії та Чехії.

Істрія Форуму регуляторів ВВЕР починається  з 1987 року, коли в рамках Ради Економічної Взаємодопомоги країн колишнього соціалістичного табору розпочало свою діяльність Співтовариство регуляторів ректорів ВВЕР. Після розпаду СРСР Міжнародне агентство з атомної енергії запропонувало зберегти цей міжнародний орган. 21 грудня 1993 року у Софії (Болгарія) був підписаний Меморандум про співробітництво у рамках Форуму регуляторів  ВВЕР.

 Діяльність Форуму спрямована на підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки в країнах, що експлуатують реактори типу ВВЕР шляхом використання загального досвіду експлуатації зазначеного типу реакторів, обміну інформації та об’єднання зусиль регулюючих органів різних країн для вирішення проблем безпеки та підвищення ефективності своєї діяльності.

Особлива увага учасниками Форуму приділяється питанням майбутнього розвитку ядерної енергетики. Кожна з країн має власний підхід щодо прийняття рішення про будівництво нових АЕС, тому Форум регуляторів ВВЕР дає унікальну можливість країнам-учасницям обмінятися інформацією та знайти відповіді на актуальні питання безпеки експлуатації реакторів типу ВВЕР.

У рамках 15-го Форуму були представлені результати роботи 3 робочих груп, створених за рішенням учасників Форуму:

- використання методів імовірнісного аналізу безпеки в регулюючій діяльності;

- використання зворотного зв'язку та досвіду експлуатації;

- реагування регулятора на фінансові, організаційні та юридичні зміни статусу експлуатуючої організації.

 

За результатами роботи 15-го Форуму регуляторів ВВЕР було прийнято низку рішень щодо нових напрямів діяльності в рамках Форуму.

У наступному році країною проведення Форуму буде Болгарія.