???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Протиаварійне міжнародне навчання під егідою МАГАТЕ версія для друку
Протиаварійне міжнародне навчання під егідою МАГАТЕ

9-10 липня 2008 року Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) проводить протиаварійне навчання ConvEx-3 за сценарієм умовної аварії на АЕС “Лагуна Верде” у Мексиці. У навчанні  візьмуть участь 74 країни та 9 міжнародних організацій.

Навчання формату ConvEx-3 проводяться раз на 4 роки з метою перевірки готовності країн та міжнародних організацій до скоординованих дій у разі виникнення аварії з транскордонним викидом радіоактивних речовин, включаючи відпрацювання питань щодо здійснення інформаційного обміну та надання міжнародної допомоги.

У ході навчання кризовий центр МАГАТЕ,  відповідно до вимог Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію та Конвенції про допомогу в разі ядерної або радіаційної аварійної ситуації, буде отримувати повідомлення про умовну аварію у Мексиці, інформувати інші країни та міжнародні організації, координувати дії щодо надання міжнародної допомоги на запит Мексики та інших умовно постраждалих країн.

Підготовка до навчання здійснюється робочою групою, яка входить до складу Міжвідомчого комітету реагування на ядерні інциденти IACRNA та включає експертів МАГАТЕ, Організації сільського господарства і продовольства ООН, Агентства з ядерної енергії Організації економічного співробітництва та розвитку,  Всесвітньої організації охорони здоров’я, Всесвітньої метеорологічної організації,  представників організацій Мексики та сусідніх країн.

З боку України у навчанні візьме участь Держатомрегулювання, який згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2.10.2003 р. № 1570 “Про визначення компетентних національних органів з питань виконання міжнародних конвенцій у галузі використання ядерної енергії” виконує функції єдиного компетентного національного пункту зв’язку та відповідного компетентного національного органа.

Протягом всього навчання буде забезпечено цілодобове чергування спеціалістів Інформаційно-кризового центру Держатомрегулювання.