???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» ДЕРЖАТОМРЕГУЛЮВАННЯ ІНФОРМУЄ: версія для друку
ДЕРЖАТОМРЕГУЛЮВАННЯ ІНФОРМУЄ:

17 червня 2008 року в Інституті ядерних досліджень Національної Академії Наук України проводитиметься повномасштабне протиаварійне тренування.

 

Інститут ядерних досліджень НАНУ проводить планове повномасштабне протиаварійне  тренування щодо реагування на умовну радіаційну аварію на дослідницькому реакторі.

Зважаючи на те, що контроль готовності об’єктів до ліквідації наслідків аварії є одним з завдань регулюючого органу, а протиаварійні тренування є найкращим заходом для перевірки стану системи аварійного реагування в умовах, наближених до реальних, Держатомрегулювання систематично бере участь в подібних тренуваннях.

Цього разу у ході тренування Держатомрегулювання відпрацьовуватиме питання щодо  міжнародного інформаційного обміну в рамках Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію та відповідних двосторонніх договорів з іншими країнами, оперативного повідомлення через засоби масової інформації про радіаційні аварії, оперативного оповіщення та періодичного інформування Кабінету Міністрів України та МНС.

Під час тренування буде здійснюватися інформування компетентних органів Польщі, Латвії та Угорщини.

За ходом тренування в Інформаційно-кризовому центрі Держатомрегулювання будуть спостерігати експерти МАГАТЕ.

 

Довідково

 

Інститут ядерних досліджень НАНУ розташований на території Голосіївського району Києва. Дослідницький реактор було введено в експлуатацію у 1960 році.  Його основне призначення – генерація потужного потоку нейтронів та гама-випромінювання, яке використовується для наукових та прикладних робіт в області ядерної фізики, фізики твердого тіла, радіаційної фізики, радіаційного матеріалознавства, радіобіології, атомної енергетики, радіоекології, нейтронно-активаційного аналізу та для виробництва радіоактивних ізотопів, які використовуються в медицині та у промисловості.

У порівнянні з реакторами АЕС, дослідні реактори мають відносно низьку потужність, незначну кількість радіоактивних речовин, які напрацьовуються під час їх роботи і, відповідно, нижчий рівень потенційної небезпеки. За класифікацією МАГАТЕ, реактор Інституту ядерних досліджень НАНУ належить до об’єктів другої категорії радіаційної небезпеки, в той час як АЕС – до першої. До третьої категорії небезпеки належать такі об’єкти, як, наприклад, промислові радіографи, підприємства, що зберігають відпрацьоване ядерне паливо, тощо.

 

За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: (044) 254-34-49,

 e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua