???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 07 по 13 червня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 07 по 13 червня 2008 року

Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС у червні 2008 р.

 

В період з 07.06.08 р. по 13.06.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на Южно –Українській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

Накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу на посадову особу ВП ЮУАЕС.

Узгоджена програма обстеження технічного стану басейну витримки та 6 технічних рішень щодо продовження терміну експлуатації обладнання СВБ на енергоблоці №2.

Ведеться підготовка до проведення місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (місія - IRRS), що відбудеться в Держінспекції на ПУ АЕС в період з 15 по 17.06.2008 р.

За результатами планової перевірки дотримання технологічної дисципліни при поводженні з радіоактивними відходами наданий припис.

Розроблена та надана на АЕС програма інспекційної перевірки системи забезпечення якості при експлуатації систем важливих для безпеки на ЮУ АЕС.

Прийнята участь у  інспекції МАГАТЕ на блоці №2. Інспекція пройшла без зауважень.

 

Держатомінспекція на Запорізькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Триває перевірка комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблоку №1

Проведена позапланова перевірка виконання план-графіка реалізації організаційно –технічних заходів на 2008 рік з виконання Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС за травень.

Проведено технічні опосвідчення устаткування та трубопроводів  реакторного та турбінного відділень енергоблоків №1,2  кількість – 11 од.

Проведено перевірки комплекту документів на дотриманням законодавства, норм, правил та стандартів з безпеки перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №2 – 16 комплектів (Без зауважень)

Перевірка дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань систем безпеки енергоблоків 2 та 5.

Контроль за проведенням випробувань систем енергоблоку №1 після ремонту та реконструкції.

Проведена позапланова перевірка організації порядку розслідування цехового порушення в нормальній роботі енергоблоку №1 в період проведення пускових операцій. Надано припис.

 

Держатомінспекція на Рівненській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було.

Проведено аналіз повідомлення про порушення в роботі блоку №2, що сталося 10 червня 2008 року, а також фактичного протікання подій з метою контролю дотримання меж та умов безпечної експлуатації та додержання встановленого порядку розслідування подій у роботі АЕС – порушень вимог нормативної та експлуатаційної документації не виявлено.

Проводиться перевірка звітних документів ВП РАЕС про виконання ремонтних та реконструктивних робіт на системах, важливих для безпеки, у період планово – попереджувального ремонту енергоблоку №3, а також фактичної готовності енергоблоку до пуску після ремонту.

В рамках виконання "Плану регулюючої діяльності Держатомрегулювання стосовно продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Рівненської АЕС" здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Розглянуто та погоджено 3 рішення щодо продовження терміну експлуатації обладнання, важливого для безпеки, енергоблоків №1 та 3.

Розглянуто та погоджено одне рішення щодо продовження терміну експлуатації у понадпроектний термін обладнання важливого для безпеки енергоблоку №1.

За участю представника Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС 12 червня розпочата чергова інспекція МАГАТЕ у сфері гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів.

 

Держатомінспекція на Хмельницькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Прийнята участь у випробуваннях систем безпеки енергоблоку №2.

Проведена планова перевірка стану забезпечення ядерної безпеки та кабельного господарства САЕ ХАЕС, за результатами перевірки оформлено приписи.

Проведено позапланове технічне опосвідчення обладнання турбінного цеху блоку №1 для продовження терміну експлуатації.

 

Держатомінспекція на Чорнобильській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Оформлено Протокол щодо скоєння адміністративного правопорушення посадовою особою ДСП ЧАЕС.

Надано дозвіл на право виконання виробничих зварних з’єднань за атестованою технологією.

Проконтрольовано організацію протиаварійних  блочних тренувань.

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.