???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 9 червня 2008 р. в Держатомрегулюванні розпочалась робота місії МАГАТЕ "Комплексний огляд регуляторної діяльності" версія для друку
9 червня 2008 р. в Держатомрегулюванні розпочалась робота місії МАГАТЕ "Комплексний огляд регуляторної діяльності"

9 червня 2008 року в Державному комітеті ядерного регулювання України розпочалась робота місії МАГАТЕ IRRS «Комплексний огляд регуляторної діяльності», що здійснюється в рамках спільного проекту Україна – ЄС – МАГАТЕ, та триватиме до 21 червня ц.р. До складу Місії під керівництвом Голови Державного органу з ядерної безпеки Чеської Республіки пані Дани Драбової увійшли 20 провідних експертів з ядерної та радіаційної безпеки Болгарії, Пакистану, Росії, Словаччини, США, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Японії та МАГАТЕ.

Під час роботи Місії IRRS детально вивчатимуться наступні сфери діяльності України щодо забезпечення ядерної та радіаційної безпеки:

-         нормативна діяльність;

-         інспекційна діяльність;

-         кризове реагування;

-         взаємодія з громадськістю та ЗМІ;

-         система управління якістю Держатомрегулювання;

-          ядерна безпека українських АЕС;

-         безпека поводження з РАВ;

-         безпека поводження з ДІВ;

-         безпека транспортування ядерних матеріалів тощо.

Місія IRRS проводиться з метою реалізації положень «Меморандуму між Україною та Європейським Союзом про порозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі» від 1 грудня 2005 року, у якому визначено спільні інтереси обох сторін  в енергетичній галузі.

Місії IRRS були запроваджені МАГАТЕ з метою зміцнення та покращення ефективності державного регулювання у сфері ядерної та радіаційної безпеки держав-членів Агенства, і водночас визначення основних обов’язків держави щодо забезпечення безпеки ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами, перевезень ядерних матеріалів. IRRS проводиться шляхом аналізу існуючої практики регулюючого органу певної держави на відповідність стандартам МАГАТЕ.

Зазначимо, що подібні місії  вже проводились в Україні у 1998 та 2001 роках. За результатами їх роботи експертами МАГАТЕ були підготовлені відповідні звіти  з рекомендаціями та пропозиціями щодо покращення  регулюючої діяльності у сфері ядерної та радіаційної безпеки України. Також до звітів увійшли приклади позитивної практики регулюючої діяльності України, яка може стати корисною й для інших країн.