???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 01 по 05 червня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 01 по 05 червня 2008 року

Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС у червні 2008 р.

 

В період з 01.06.08 р. по 05.06.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на Южно-Українській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

Розглянуто комплект технічної документації на середній ремонт енергоблоку №2 у планово-попереджувальний ремонт 2008 року.

Розглянута та узгоджена "Программа и методика приёмочных испытаний программно - технического комплекса управляющей системы безопасности -1 на энергоблоке №1".

Розглянуті та узгоджені технічні завдання по заміні обладнання керуючої системи безпеки 3 каналу на енергоблоці №2.

Розглянута програма обстеження технічного стану басейну витримки  на енергоблоці №2. Надані зауваження, програма направлена на доопрацювання.

Ведеться підготовка до проведення місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (місія - IRRS), що відбудеться в Держінспекції на ПУ АЕС в період з 15 по 18.06.2008 р.

Прийнята участь в роботі комісії Мінпаливенерго щодо перевірки діяльності ЮУ АЕС. За результатами роботи комісії наданий припис №Ю3-А8-16П

  Закінчена планова перевірка дотримання технологічної дисципліни при поводженні з радіоактивними відходами. За результатами перевірки оформлюється припис.

  Прийнята участь в комісії по атестації технології зварювання на обладнанні систем важливих для безпеки енергоблоку №2. Прийнята участь в комісії по атестації  зварників (7 зварників).

 

Держатомінспекція на Запорізькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Проводиться перевірка першого комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблока №1

Проведено  технічні опосвідчення устаткування, арматури та трубопроводів  енергоблоків №1 та №2 кількість – 8 одиниць.

Проведено перевірки комплекту документів на дотриманням законодавства, норм, правил та стандартів з безпеки перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №1,2 – 14 комплектів (Без зауважень)

Проведено перевірки дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань систем безпеки енергоблоків №№ 1, 2, 4,5.

Прийнята участь в випробування системи безпеки енергоблоку №1 після ремонту.

З 02.06. по 04.06.08 проходила інспекція МАГАТЕ з питань гарантій нерозповсюдження.

 

 

Держатомінспекція на Рівненській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було.

Проведено аналіз повідомлення про зупинку блоку №2, що сталася 29 травня 2008 року – порушень вимог нормативної та експлуатаційної документації не виявлено.

Здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Розглянуто та погоджено 3 Рішеня щодо продовження терміну експлуатації обладнання важливого для безпеки енергоблока №1.

Проведено планову інспекційну перевірку з дотримання вимог правил радіаційної безпеки при використанні джерел іонізуючого випромінювання за участю представника Північно-Західної Державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки. За результатами перевірки надано припис.

За участю представника Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС розпочата чергова інспекція МАГАТЕ у сфері гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів.

 

Держатомінспекція на Хмельницькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

 Узгоджено одне технічне рішення

Прийнята участь у випробування систем безпеки енергоблоку №1.

Проведене планове технічне опосвідчення обладнання та трубопроводів реакторного, хімічного та турбінного цехів блоків №1,2.

Проведено позапланове технічне опосвідчення обладнання  реакторного цеху блока №1 для продовження терміну експлуатації.

 

Держатомінспекція на Чорнобильській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Оформлено Протокол щодо скоєння адміністративного правопорушення посадовою особою ДСП ЧАЕС.

Взята участь у спільній перевірці  з інспекторами центрального апарату, ДСП «Техноцентр».

Проведена перевірка додержання умов безпеки при виводі обладнання у ремонт. По результатах перевірки надано 1 зауваження. Розглядається питання щодо можливості застосування примусових санкцій до посадових осіб цеху відпрацьованого ядерного палива.

30.05.2008 закінчена робота інспекції за планами МАГАТЕ.

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.