???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 24 по 29 травня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 24 по 29 травня 2008 року

Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС у травні 2008 р.

 

У період з 24.05.08 р. по 29.05.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на Южно-Українській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

За результатами поточного нагляду наданий 1 оперативний припис у "Журналі систематичного нагляду бл. 1".

Розглянуто 2  звіти про розслідування причин відхилення в роботі енергоблоку №2, що відбулися 23.04.08 р. та 08.05.08р.

Складено 1 протокол про адміністративне правопорушення посадової особи ЮУ АЕС правил, норм і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Розглянуто комплект технічної документації на середній ремонт енергоблоку №2 у планово-попереджувальний ремонт 2008р., Програму моніторингу умов експлуатації кабелів енергоблоку №1 та Методику визначення строку продовження експлуатації кабелів.

Ведеться підготовка до проведення місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (місія - IRRS), що відбудеться в Держінспекції на ПУ АЕС в період з 15 по 18.06.2008 р.

Розпочата планова перевірка дотримання технологічної дисципліни при поводженні з радіоактивними відходами.

Проведено опосвідчення 2 одиниць обладнання хімічного цеху енергоблоку №1.

 

Держатомінспекція на Запорізькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Проведено  технічні опосвідчення устаткування та трубопроводів  реакторного та турбінного відділень енергоблоків №1 кількість – 5 од.

Проведено  реєстрацію 3-х трубопроводів реакторного відділення енергоблоку №1.

Проведено перевірки комплекту документів на дотриманням законодавства, норм, правил та стандартів з безпеки перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №1,2 – 13 комплектів (Без зауважень)

Проведено перевірку дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань окремих систем безпеки на енергоблоках 1,3,4,6.

Розглянуті Акти випробувань устаткування систем енергоблоку №6 важливих для безпеки після проведення їх ремонту .

27-29.05.08 проходила інспекція МАГАТЕ з питань гарантій щодо ядерних матеріалів.

 

Держатомінспекція на Рівненській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було.

Здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Розглянуто та погоджено 4 Рішення щодо продовження терміну експлуатації обладнання важливого для безпеки енергоблоку №1.

Розглянуто та повернуто на доопрацювання Рішення щодо продовження терміну експлуатації кабелів систем важливих для безпеки енергоблоку №1.

Представник Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС 23.05.08 брав участь у роботі комісії з проведення контрольних тренажерних занять оперативного персоналу блочних щитів керування блоків №3, 4 з використання симптомно-орієнтованих аварійних інструкцій.

Представник Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС 29.05.08 брав участь у вихідному контролі оперативної зміни блочного щита керування блока №4 після проведення додаткової тренажерної підготовки з відпрацювання аварійної ситуації, проведеної на вимогу Головного державного інспектора.

За дорученням керівництва Держатомрегулювання здійснено контроль за збором інформації представниками ДНТЦ ЯРБ для створення бази технічних рішень щодо зміни проектів ядерних установок.

Проведено планову інспекційну перевірку з дотримання вимог правил радіаційної безпеки при використанні джерел іонізуючого випромінювання за участю представника Північно-Західної Державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки. Результати перевірки в стадії оформлення.

 

Держатомінспекція на Хмельницькій АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Прийнято участь у випробуваннях (квартальні) каналу систем безпеки енергоблоку №1 та у проведенні загальностанційних протиаварійних тренувань сумісних з протипожежними 22.05.08 (зміна «Б»).

Проведено планове технічне опосвідчення обладнання та трубопроводів реакторного та хімічного цехів блоків №1,2.

Проведено позапланову інспекційну перевірку вузла свіжого палива та проведення вхідного контролю 48 шт. паливних збірок, які поступили на ВП ХАЕС. Без зауважень.

Проведено позапланове технічне опосвідчення обладнання (арматури) ТЦ блока №1 для продовження терміну експлуатації.

 

Держатомінспекція на Чорнобильській АЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ДСП ЧАЕС. Порушень в роботі ЧАЕС не було.

Після повторного розгляду документації надано Дозвіл №04 на право виконання ряду робіт на об’єкті «Укриття».

Проконтрольовано виконання протиаварійних тренувань з елементами ядерної безпеки згідно графіку проведення на блоках №1,3 та об’єкті «Укриття».

На двох посадових осіб накладені штрафи за порушення вимог безпеки.

Проведено планову перевірку ДСП ЧАЕС зі стану додержання вимог безпеки при будівництві об’єкту для поводження з радіоактивними відходами. По результатам перевірки виявлено 9 порушень. Приписано провести позачергову перевірку знань директору ГУП-ЗЕ та направити  керівника проекту об’єкту до Держатомінспекції для вирішення питання щодо застосування до нього примусових санкцій. Оформлений припис направлено на підпис генеральному директору ДСП ЧАЕС.

З 26.05.2008 розпочата робота інспекції від МАГАТЕ. Представник Держатомінспекції  приймає  участь у її роботі.

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.