???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 27 травня версія для друку
27 травня

За ініціативою Держатомрегулювання, під егідою Європейської Комісії,  27 травня 2008 року о 9.30, у приміщенні представництва Європейської Комісії в Україні відбулася нарада з питань ліцензування експлуатації спеціально обладнаного приповерхневого сховища для захоронення радіоактивних відходів (Лот 3), спорудження якого завершене на майданчику комплексу "Вектор".

На нараді були присутні представники Держатомрегулювання, Європейської Комісії, ДСП "Техноцентр", компанії NUKEM, ДСП “Чорнобильська АЕС”, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, компанії Рискаудит, Групи моніторингу проектів.

Нарада організовано з метою забезпечення остаточного вирішення відкритих питань до обґрунтувань безпеки сховища Лот 3 та досягнення цілей безпеки при захороненні радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС.

На нараді були представлені основні результати реалізації проекту Лот 3, проаналізовані основні питання щодо оцінки безпеки сховища, стосовно яких всі задіяні сторони неодноразово проявляли стурбованість, запропоновані рішення стосовно реалізації ліцензійного процесу, окреслені плани та перспективи розвитку комплексу виробництв "Вектор".

Основним підсумком наради можна вважати досягнення взаєморозуміння щодо статусу обґрунтувань безпеки сховища Лот 3 та готовності до подальших спільних дій для остаточного врегулювання наявних невирішених питань за підтримки Європейської Комісії.

При цьому, було вирішено, що всі сторони нададуть до Держатомрегулювання свої пропозиції щодо плану дій з вирішення відкритих питань безпеки сховища Лот 3, з врахуванням яких у двотижневий термін буде сформовано остаточний план дій на найближчі 6 місяців, який буде реалізовано за підтримки Європейської Комісії.

Нажаль представники МНС України були відсутні на цьому важливому для вирішення актуальних питань безпеки, пов’язаних з реалізацією проекту Лот 3, заході.