???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Квітень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 09 по 16 травня 2008 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 09 по 16 травня 2008 року

В період з 09.05.08 р. по 16.05.08 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проведено перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Держатомінспекція на ЮУАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЮУАЕС. Порушень в роботі ЮУАЕС не було.

Розглянуто попереднє повідомлення про порушення в роботі енергоблоку №2, що відбулось 08.05.08р. та здійснювався контроль за проведенням комісією ВП "ЮУ АЕС" розслідування цього відхилення в роботі енергоблоку №2.

Розглянуто комплект технічної документації на середній ремонт енергоблоку №2 у планово-попереджувальний ремонт 2008р.

Узгоджено звіт по реалізації технічних рішень організаційно-технічних заходів комплексної програми безпеки за квітень 2008 року.

Проведено опосвідчення 2 одиниць обладнання хімічного цеху.

 

 

Держатомінспекція на ЗАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП ЗАЕС. Порушень в роботі ЗАЕС не було.

Перевірено  звіт про порушення  в роботі АЕС - Відключення 13.04.2008 енергоблоку від мережі. Без зауважень.

Проводиться перевірка першого комплекту документів готовності до пуску енергоблоків АЕС та надання дозволу на пуску енергоблока №6

Проведена позапланова перевірка виконання план-графіка реалізації організаційно –технічних заходів на 2008 рік з виконання Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС за квітень  місяц.

Проведено планові технічні опосвидчення окремого устаткування, арматури та реєстрацію трубопроводів  енергоблоків №1,6 кількість – 31 од.

Проведено перевірки комплекту документів на дотриманням законодавства, норм, правил та стандартів з безпеки перед початком виконання ремонтних робіт на устаткуванні та трубопроводах енергоблоків №1,2,6 – 21 комплект (Без зауважень)

Проведено перевірку дотримання експлуатаційної дисципліни при проведенні комплексних випробувань систем безпеки енергоблоків 1,4.

 

Держатомінспекція на РАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ВП РАЕС. Порушень в роботі РАЕС не було.

Проведено аналіз звіту про додаткове розслідування порушення в роботі блоку №3, що сталося 23.02.08. Порушення порядку розслідування подій у роботі АЕС –не виявлено.

В рамках виконання "Плану регулюючої діяльності Держатомрегулювання стосовно продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 Рівненської АЕС" здійснюється постійний оперативний контроль за станом виконання деталізованого план-графіку підготовки енергоблоку №1 ВП РАЕС до продовження експлуатації у понадпроектний термін.

Розглянуто та погоджено Рішеня щодо продовження терміну експлуатації обладнання важливого для безпеки енергоблока №1.

За дорученням Головного державного інспектора проведена позапланова перевірка дотримання вимог правил та норм з ядерної та радіаційної безпеки при проведенні робіт з відправки відпрацьованого ядерного палива з енергоблока №3 на завод регенерації, за результатами надано припис про усунення порушень.

10-15 травня 2008 року за участю представника Державної інспекції з ядерної безпеки на РАЕС здійснена чергова інспекція МАГАТЕ у сфері гарантій нерозповсюдження ядерних матеріалів. У період інспекції  проведена перевірка свіжого ядерного палива, що знаходиться в сховищі свіжого палива блоків №3, 4, та перевірка відпрацьованого ядерного палива, що знаходиться в басейні витримки блоку №3 та контейнерах, знято печатки МАГАТЕ.

 

Держатомінспекція на ХАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ХАЕС. Порушень в роботі ХАЕС не було.

Прийнято участь у випробуваннях каналів систем безпеки енергоблоків №1 та №2.

Прийнято участь у проведенні загальностанційних протиаварійних тренувань разом з протипожежними 15.05.08 (зміна «В»).

Проведено планову інспекційну перевірку стану експлуатації, технічного обслуговування та ремонту арматури ВП ХАЕС. Виявлено 2 порушення.

Проведено позапланове технічне опосвідчення обладнання (арматури) реакторного цеху блока №1 для продовження терміну експлуатації.

 

Держатомінспекція на ЧАЕС:

Проводились щоденні обходи та огляди обладнання ДСП ЧАЕС. Порушень в роботі ЧАЕС не було.

Після проведення розслідувань складено Протоколи  щодо двох посадових осіб ДСП які скоїли правопорушення  (порушення НД з радіаційної безпеки) на ЧАЕС, яке мало місце на СВЯП-1 26.03.2008.

15.05.2008 проведено тренування з аварійною бригадою ТрЦ на АЗС, м. Славутич

04.05.2008 розпочато планову перевірку ДСП ЧАЕС зі стану додержання норм та правил при будівництві комплексу для  поводження з твердими радіоактивними відходами ЧАЕС.

 

Виявлені порушення відносяться до таких, що не становлять загрози здоров’ю людей, навколишньому середовищу чи безпечній роботі АЕС.