???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» З 10 по 11 березня у м.Відень (Австрія) проходила робоча зустріч керівного складу Четвертої наради з розгляду договірними Сторонами виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку версія для друку
З 10 по 11 березня у м.Відень (Австрія) проходила робоча зустріч керівного складу Четвертої наради з розгляду договірними Сторонами виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку

З 10 по 11 березня у м. Відень (Австрія) Голова Держатомрегулювання Олена Миколайчук в якості Головуючого Другої групи країн брала участь у робочій зустрічі керівного складу (головуючих груп країн, заступників головуючих груп країн, координаторів та доповідачів) Четвертої наради з розгляду договірними Сторонами виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку (далі – Конвенція), проведення якої заплановано на 14- 25 квітня 2008 року.

Нагадаємо, що у вересні 2007 року у штаб-квартирі МАГАТЕ відбулась Організаційна нарада Договірних сторін Конвенції про ядерну безпеку щодо підготовки Четвертої наради з розгляду виконання зобов’язань Сторін Конвенції.

У ході наради було сформовано шість груп країн на Четверту нараду з розгляду виконання зобов’язань Сторін Конвенції. Україна увійшла до 3-ої групи країн разом з Японією, Словаччиною, Бразилією, Вірменією, Індонезією, Австрією, Нігерією, Молдовою та Кіпром.

У 3-й групі країн, до складу якої увійшла Україна, на посаду Головуючого було обрано Голову Держатомрегулювання України Олену Миколайчук; на посаду заступника Головуючого – Тсутомі Йокояму – представника Японії; на посаду Координатора – Клаудіо Алмейду – представника Бразилії; на посаду Доповідача – Сергія Клевцова – представника України, начальника Відділу теплогідравлічного та імовірнісного аналізу безпеки АС Державного наукового технічного центру ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Відповідно до процедури, головуючий не може працювати у групі країн, яку він репрезентує. Тому в результаті ротації Голова Держатомрегулювання очолила  2-гу групу країн, до складу якої увійшли Франція, Китай, Бельгія, Пакистан, Південно-Африканська Республіка, Норвегія, Португалія, Бангладеш, Греція, Данія.

Слід зазначити, що представники України були вперше обрані на посади Головуючого та доповідача, що свідчить про високий авторитет нашої держави серед країн-учасниц Конвенції.

Питання ядерної безпеки, з огляду на те, що Україна посідає 10-е місце в світі за кількістю працюючих енергоблоків АЕС, є надзвичайно актуальні для України. Процес розгляду виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку є ефективним і впливовим  міжнародним інструментом, що дає змогу здійснити обмін інформацією, вивчення кращої практики інших країн, зокрема при розгляді законодавчої та регулюючої бази, відповідальності ліцензіата, оцінки та перевірки безпеки, аварійної готовності, вибору майданчика, експлуатаційних підходів, системи якості регулюючої діяльності, ризик-орієнтованих підходів, фінансових та трудових ресурсів, а також має вирішальний вплив на тенденції розвитку ядерної енергетики та використання ядерних технологій в інтересах сталого світового розвитку.