???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 6-7 грудня у Держатомрегулюванні з візитом перебували експерти МАГАТЕ Адріана Найсіч та Ілар Мансу версія для друку
6-7 грудня у Держатомрегулюванні з візитом перебували експерти МАГАТЕ Адріана Найсіч та Ілар Мансу

Під час візиту до України  іноземні експерти провели навчання для фахівців Держатомрегулювання з метою підготовки до проведення місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (місія IRRS), яка запланована на червень 2008 року.

У ході робочої зустрічі експерти МАГАТЕ ознайомили українських фахівців з загальними правилами та вимогами щодо організації та проведення місії IRRS, надали практичні поради виходячи з власного досвіду, набутого під час участі у місіях IRRS. Окрему увагу було приділено питанням здійснення самооцінки регулюючим органом з ядерної та радіаційної безпеки власної діяльності, що є обов’язковим етапом підготовки до місії. Проведено практичні заняття з підготовки відповідей на питання щодо регулюючої діяльності в сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

 

Нагадаємо, що місія IRRS запланована на червень 2008 року з метою реалізації положень «Меморандуму між Україною та Європейським Союзом про порозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі» від 1 грудня 2005 року.

Місії IRRS були запроваджені МАГАТЕ з метою зміцнення та покращення ефективності державного регулювання у сфері ядерної та радіаційної безпеки держав-членів Агентства, і водночас визначення основних обов’язків держави щодо забезпечення безпеки ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами, перевезень ядерних матеріалів. IRRS проводиться шляхом аналізу існуючої практики регулюючого органу певної держави на відповідність стандартам МАГАТЕ.

Зазначимо, що подібні місії  вже проводились в Україні у 1998 та 2001 роках. За результатами їх роботи експертами МАГАТЕ були підготовлені відповідні звіти  з рекомендаціями та пропозиціями щодо покращення  регулюючої діяльності у сфері ядерної та радіаційної безпеки України. Також до звітів увійшли приклади позитивної практики регулюючої діяльності України, яка може стати корисною й для інших країн.