???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» З 30 по 31 жовтня у Держатомрегулюванні проходила перша організаційна нарада з питань проведення в Україні у 2008 році місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (IRRS) версія для друку
З 30 по 31 жовтня у Держатомрегулюванні проходила перша організаційна нарада з питань проведення в Україні у 2008 році місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (IRRS)

З 30 по 31 жовтня у Держатомрегулюванні  проходила перша організаційна нарада з питань проведення в Україні у 2008 році місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (IRRS). Участь у заході брали керівництво Держатомрегулювання та експерти МАГАТЕ.

Місія IRRS проводиметься з метою реалізації положень «Меморандуму між Україною та Європейським Союзом про порозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі» від 1 грудня 2005 року, у якому визначено спільні інтереси обох сторін  в енергетичній галузі.

У ході зустрічі обговорювалася питання ефективної організації та проведення місії, формування робочої групи, яка безпосередньо здійснюватиме огляд діяльності українського регулюючого органу у сфері ядерної та радіаційної безпеки тощо. Також було досягнуто попередньої домовленості про те, що місія проходитиме з 8 по 20 червня 2008 року під головуванням керівника одного з регулюючих органів країн-членів МАГАТЕ.

Місії IRRS були запроваджені МАГАТЕ з метою зміцнення та покращення ефективності державного регулювання у сфері ядерної та радіаційної безпеки держав-членів Агенства, і водночас визначення основних обов’язків держави щодо забезпечення безпеки ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами, перевезень ядерних матеріалів. IRRS проводиться шляхом аналізу існуючої практики регулюючого органу певної держави на відповідність стандартам МАГАТЕ.

Зазначимо, що подібні місії  вже проводились в Україні у 1998 та 2001 роках. За результатами їх роботи експертами МАГАТЕ були підготовлені відповідні звіти  з рекомендаціями та пропозиціями щодо покращення  регулюючої діяльності у сфері ядерної та радіаційної безпеки України. Також до звітів увійшли приклади позитивної практики регулюючої діяльності України, яка може стати корисною й для інших країн.