???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Диверсифікація постачальників палива для АЕС України версія для друку
Диверсифікація постачальників палива для АЕС України

 

За участі Президента України Володимира Зеленського очільником ДП «НАЕК «Енергоатом» Петром Котіним та президентом і головним виконавчим директором «Westinghouse» Патріком Фраґманом (Patrick Fragman) підписано угоду між ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанією «Westinghouse» про постачання ядерного палива ВВЕР-440 для Рівненської АЕС.

Голова Держатомрегулювання - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Григорій ПЛАЧКОВ взяв участь у заході, який відбувся у Офісі Президента України.

Впровадження тепловиділяючих збірок (далі - ТВЗ) виробництва компанії «Westinghouse», як будь-якої нової модифікації ядерного палива для АЕС України, чітко регламентується нормативно-правовими документами з ядерної та радіаційної безпеки. Цими документами визначені послідовні кроки, які має зробити експлуатуюча організація і кожен з яких ретельно аналізується та контролюється Держатомрегулюванням (від концептуального рішення щодо впровадження нового палива до його введення у промислову експлуатацію) шляхом виконання державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки та погодження документів експлуатуючої організації щодо обґрунтування безпеки використання такого палива та модифікації інших пов’язаних із його використанням систем, важливих для безпеки.

Також забезпечено участь регулятора у роботі Оперативного штабу із впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse».

На сьогодні ядерне паливо компанії «Westinghouse» використовується на чотирьох енергоблоках ВП «Запорізька АЕС», двох енергоблоках ВП «Южно-Українська АЕС» та з 2021 року постачатиметься для одного з енергоблоків ВП «Рівненська АЕС». При цьому три енергоблоки українських АЕС (№2 та №3 ЮУАЕС, №5 ЗАЕС) працюють виключно на паливі «Westinghouse».