???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Видано окремий дозвіл на провадження діяльності з введення в експлуатацію проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива версія для друку
Видано окремий дозвіл на провадження діяльності з введення в експлуатацію проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій ПЛАЧКОВ (передав першому заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдану Боруховському окремий дозвілЕО 001002/1/15 від 25.08.2020 р. на право провадження діяльності ДСП «Чорнобильська АЕС» з введення в експлуатацію ядерної установки - проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

Передача відповідного дозволу відбулася за участю Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергія Калашника, в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимира Пєскова та представників Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної гвардії України, Європейського банку реконструкції та розвитку, Holtec International.

Рішення про видачу окремого дозволу було ухвалене регулюючим органом, ураховуючи позитивні результати:

-державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, проведеної разом з організацією технічної підтримки ДНТЦ ЯРБ, документів, наданих ДСП «Чорнобильська АЕС» з обґрунтування безпеки провадження діяльності;

-інспекційного обстеження комісії Держатомрегулювання щодо перевірки спроможності ДСП «Чорнобильська АЕС» виконувати заявлений вид діяльності.

«Сьогодні ми робимо суттєвий крок,  спрямований на зміцнення безпеки використання ядерної енергії, адже початок робіт із введення в експлуатацію СВЯП -2 дозволить не тільки підвищити рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива, а і активізувати роботи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», - наголосив у своїй промові Григорій ПЛАЧКОВ та подякував усім причетним за залучення, реалізацію й неосяжну підтримку у створенні цього високотехнологічного об’єкту.

Відзначив у своїй промові, регулятор, та подякував за допомогу у реалізації усіх проєктів на майданчику Чорнобильської АЕС, спрямованих на вирішення питань та підвищення безпеки використання ядерної енергії, Європейський банк реконструкції та розвитку та країн-донорів Рахунку ядерної безпеки.

Зі сторони міністерства, Богдан Боруховський відзначив вагомий результат злагодженої і командної роботи усіх сторін, який сприятиме забезпеченню екологічної безпеки у зоні відчуження та подякував усім за успішну реалізацію проєкту, протягом більш як 20 років.

На завершення, Григорій ПЛАЧКОВ побажав усім подальших успіхів та безпечного провадження діяльності.