???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Грудень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Перший крок до впровадження практики консультування суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії версія для друку
Перший крок до впровадження практики консультування суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії

Уряд підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» щодо експерта з радіаційного захисту». Рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 15 липня 2020 р.

 

Держатомрегулюванням розроблено зазначені зміни до Закону України з метою надання можливості суб’єктам діяльності у сфері використання ядерної енергії, іншим юридичним та фізичним особам, органам влади при плануванні та здійсненні заходів з радіаційного захисту персоналу та населення користуватись рекомендаціями (консультаціями) кваліфікованих експертів з радіаційного захисту, компетенція яких визнана в установленому порядку.

 

Практика консультування суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, інших юридичних та фізичних осіб, органів влади з експертами з радіаційного захисту щодо дотримання вимог законодавства з питань ядерної та радіаційної безпеки сприятиме провадженню діяльності у сфері використання ядерної енергії із урахуванням міжнародних та європейських норм з ядерної та радіаційної безпеки.

 

Запровадження в Україні зазначеної практики направлено на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

 

Також у законопроєкті визначено основні вимоги до особи, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту, визначено основні засади порядку визнання компетенції експерта та орган, який наділяється повноваженням визнання компетенції експерта, - орган державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки. Наразі таким органом є Державна інспекція ядерного регулювання України.

 

Дякуємо команді Держатомрегулювання за плідну роботу та уряду України за підтримку своїм рішенням.