???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Співробітництво з Європейським Союзом при забезпеченні належного рівня ядерної та радіаційної безпеки в Україні версія для друку
Співробітництво з Європейським Союзом при забезпеченні належного рівня ядерної та радіаційної безпеки в Україні

Співробітництво з Європейським Союзом при забезпеченні належного рівня ядерної та радіаційної безпеки в Україні

 

Співробітництво з ЄС його органами та інституціами посідає пріоритетний напрям у міжнародній діяльності Держатомрегулювання. Наразі, триває реалізація двох проєктів у рамках Програми Інструменту співробітництва з ядерної безпеки: «Безпечне поводження з радіоактивними відходами на промисловому комплексі «Вектор» в Чорнобильській зоні відчуження, надання підтримки щодо ліцензування нової ядерної підкритичної установки – джерела нейтронів на основі підкритичної збірки, що керується лінійним прискорювачем електронів, та здійснення нагляду та оцінки ядерної та радіаційної безпеки з точки зору системи організації ліцензіатів і людського фактору» (U3.01/12 (UK/TS/48-50) та «Посилення можливостей Державної інспекції ядерного регулювання України з регулювання ядерної діяльності, ліцензування та аналізу важких аварій для ядерних установок» (U3.01/14-15 (UK/TS/51-57).

 

Одним з вагомих результатів тривалого співробітництва України та ЄС, для забезпечення моніторингу радіаційної ситуації в Україні, є розроблення та встановлення системи підтримки прийняття рішень «РОДОС» (RODOS). Такі системи надані національним центрам аварійного реагування більш ніж 20 країнам Європи та світу.

 

Спеціалісти ДНТЦ ЯРБ, усіх українських АЕС, включно з Чорнобильською АЕС та Чорнобильською зоною відчуження використовують систему RODOS для забезпечення надійних розрахунків прогнозу напрямку руху потенційно забруднених хмар уздовж північних кордонів України. Система є надійною та відповідає міжнародним стандартам.

 

“Україна має відкритий і надійний доступ до радіаційного моніторингу завдяки підтримці ЄС” - представництво Європейського Союзу в Україні проінформувало на своїх офіційних ресурсах. https://eeas.europa.eu/delegatio…/…/77748/представництво-єс-«україна-має-відкритий-і-надійний-доступ-до-радіаційного-моніторингу-завдяки_uk?fbclid=IwAR10jw0pCJpJeSOt4yFnKa_nNFCVL2uftr7EdZxAoyLwP6PIx9iI2mVPcLI«Україна