???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Внаслідок тривалих пожеж у природних екосистемах зони відчуження ситуація залишається складною версія для друку
Внаслідок тривалих пожеж у природних екосистемах зони відчуження ситуація залишається складною

Держатомрегулювання продовжує контроль за дотриманням правил та норм з ядерної та радіаційної безпеки підконтрольними об’єктами.


Державні інспектори Інспекції з ядерної та радіаційної безпеки у зоні відчуження додатково перевірили стан захищеності об’єктів ДСП ЧАЕС від впливу пожеж у природних екосистемах і відмічають належний рівень готовності та дій персоналу станції. Ядерні установки та об’єкти по поводженню з РАВ ДСП ЧАЕС знаходяться у безпечному стані. Вплив лісових пожеж на них унеможливлений інженерно-технічними і конструктивними рішеннями.


13 квітня 2020 року о 14:32,  за інформацією начальника зміни Чорнобильської АЕС, лісова пожежа підступила до  тимчасового майданчика складування технологічних грунтів та великогабаритних залізобетонних конструкцій, що вилучались під час спорудження фундаментів монтажної зони Нового безпечного конфайнменту (далі – НБК), а також виконання  робіт з посилення та герметизації захисного контуру під час будівництва НБК.


Цей об’єкт належить до інфраструктури ДСП ЧАЕС, однак знаходиться на певній відстані від ядерних установок та об’єктів з  переробки і зберігання радіоактивних відходів ДСП ЧАЕС.


Матеріали (залишки будівельних конструкцій), що тимчасово зберігаються на цьому майданчику, не належать до горючих.

 
Контрольні рівні потужності еквівалентної дози (гамма-фону) та інші показники радіаційного стану у місцях постійного перебування персоналу ДСП ЧАЕС не перевищені. Ситуація не потребувала застосування евакуаційних та захисних заходів і була
 взята під контроль силами персоналу ДСП ЧАЕС.

Оцінка впливу лісових пожеж на об’єкти, що знаходяться у зоні відповідальності ДСП ЦППРВ, продовжується. Про результати  буде повідомлено додатково.


Інформація щодо прогнозних розрахунків руху потенційно забруднених повітряних мас на 13-14 квітня 2020 р. на сайті ДНТЦ ЯРБ за посиланням https://sstc.ua/news/prognoz-peremishennya-potencijno-zabrudnenih-povitryanih-mas-vnaslidok-pozhezh-v-chzv-na-13-14-kvitnya