???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Січень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів»: діалог із США версія для друку
Ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів»: діалог із США

30 жовтня 2019 року у Державній інспекції ядерного регулювання України відбулася зустріч представників Департаменту енергетики США, Аргонської національної лабораторії та Департаменту енергетики США при Посольстві США в Україні із обговорення питання ліцензування ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів».

 

 

На початку зустрічі Григорій Плачков, Голова Держатомрегулюваня, відзначив вагому роль міжнародних партнерів та спільну позицію щодо залишення незалежності Держатомрегулювання. Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати Угоду із Європейським Союзом, а ситуація із перепідпорядкування українського регулятора Мінекоенерго прямо суперечить як Законам України так і міжнародним документам у сфері ядерної та радіаційної безпекиКонвенції про ядерну безпеку та Об’єднаній конвенції про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами.

 

Під час обговорення питання ліцензування ЯПУ «Джерело нейтронів», Ігор Шевченко, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, наголосив на важливості підготовки звіту з аналізу безпеки. У зв’язку з тим, що ядерна підкритична установка нова для України варто доопрацювати усі технічні документи, відповідно до вимог та законодавства.

 

Учасники робочої зустрічі обговорили поточний стан завершення будівництва та введення в експлуатацію ЯПУ «Джерело нейтронів», готовність експлуатуючої організації (ННЦ «ХФТІ») до фізичного пуску та подальші кроки, пов’язані з ліцензуванням цієї установки.

 

«На сьогодні усі будівельні роботи на об’єкті завершено і експлуатуючій організації залишилося отримати дозвільні документи», прокоментував Григорій Плачков.