???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Травень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Держатомрегулювання спільно з ДСНС розпочало міжнародне тренування МАГАТЕ, ConvEx-2 d версія для друку
Держатомрегулювання спільно з ДСНС розпочало міжнародне тренування МАГАТЕ, ConvEx-2 d

23 жовтня 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання України спільно із Державною службою України з надзвичайних ситуацій долучилася до міжнародного дводенного тренування ConvEx-2d, яке організоване Центром з інцидентів та аварійних ситуацій Міжнародного агентства з ядерної енергії, МАГАТЕ. У заході взяли участь фахівці Інформаційно-кризового центру і Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю із залученням експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Тренування має назву «Sea Eagle» та проводиться на національному рівні із умовною аварією на атомній електростанції Форсмарк у Швеції.

Цьогорічне тренування має на меті протестувати механізми та перевірити заходи із реагування на ядерну аварію, що викликана подією пов’язаною із порушенням режиму фізичного захисту ядерних установок.

За результатами участі у ConvEx-2d Держатомрегулюванням будуть розроблені та впроваджені корегувальні заходи для усунення виявлених недоліків, подальше удосконалення системи аварійної готовності та реагування. На міжнародному рівні результати тренування будуть розглянуті та проаналізовані на черговій зустрічі представниками національних компетентних органів у МАГАТЕ.

Участь України у цьому навчанні та інших міжнародних заходах є елементом інтеграції України до європейської та світової спільноти у сфері безпеки використання ядерної енергії.

 

Тренування формату ConvEx-2d проводиться один раз на 4 роки з метою тестування механізмів взаємодії у випадку транснаціональної ядерної аварії, тому Державна інспекція ядерного регулювання України, яка виконує функції національного компетентного пункту зв’язку у рамках Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію та Конвенції про допомогу у разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації, прийняла пропозицію від МАГАТЕ взяти участь у міжнародному тренуванні ConvEx-2d.