???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Україна вивчає нові технології модульних реакторів малої потужності версія для друку
Україна вивчає нові технології модульних реакторів малої потужності

Вересень 2019 року завершився робочою зустріччю у місті Портленд, Сполучені Штати Америки, між делегацією України, яку очолив, Григорій ПЛАЧКОВ, Голова Державної інспекції ядерного регулювання України, та представниками компанії NuScale Power (США) розробника прототипу модульного реактора малої потужності, SMR.

Довідково: Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає продовження строку експлуатації діючих енергоблоків. Водночас, зважаючи на той факт, що в період з 2030 по 2040 роки завершиться продовжений строк експлуатації 12 енергоблоків з 15 – питання будівництва нових потужностей стає все більш актуальним. Україна долучається до сучасних проєктів в атомній енергетиці з технологіями високого рівня надійності та безпеки. Тому технології SMR розглядаються як одна з альтернативних технологій типу 3+, тобто з високим ступенем надійності і безпеки, які в майбутньому можуть застосовуватися в Україні.

Під час робочої зустрічі учасники обговорили підходи до процесу ліцензування ядерних установок та модульних реакторів малої потужності, ознайомилися із тренажером (симулятором) блочного щита управління та експериментальної установки, що моделює теплогідравлічну частину (петлю) реактора NuScale, описом реактора NuScale, системою безпеки, інформацією про економічну частину проєкту.

Компанією-розробником, NuScale Power, представлено експериментальний стенд, адаптовані розрахункові коди для обґрунтування безпеки, реалізовано тренажер блочного щита управління, розроблена більшість експлуатаційної та протиаварійної документації та проінформовано щодо процесу ліцензування проєкту в США та Канаді.

За результатами зустрічі представники сторін домовилися розглянути можливість подальшої співпраці між NuScale Power та зацікавленими українськими організаціями, а також провести, в Україні, регіональний семінар, за підтримки Офісу Міністерства енергетики США та Аргонської національної лабораторії щодо більш детального вивчення технології SMR.