???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 26 березня 2007 року у Києві проходив семінар МАГАТЕ "Методологія МАГАТЕ щодо оцінки безпеки сховищ для захоронення РАВ" версія для друку
26 березня 2007 року у Києві проходив семінар МАГАТЕ "Методологія МАГАТЕ щодо оцінки безпеки сховищ для захоронення РАВ"

В рамках національного проекту МАГАТЕ UKR/9/026 у приміщенні МНС України відбувся, організований МАГАТЕ семінар "Методологія МАГАТЕ щодо оцінки безпеки сховищ для захоронення РАВ".

У роботі семінару взяли участь представники зацікавлених державних органів (у тому числі Держатомрегулювання), експлуатуючих організацій по поводженню з радіоактивними відходами, науково-дослідних установ Національної академії наук України, організацій, залучених до проектування та оцінки безпеки сховищ для захоронення радіоактивних відходів (далі по тексту - РАВ) в Україні.  

Для України вкрай важливим є вивчення та впровадження міжнародного досвіду з оцінки безпеки сховищ для захоронення РАВ, спорудження яких здійснюється та планується на майданчику виробничого комплексу "Вектор" у зоні відчуження з метою безпечного захоронення, в першу чергу, РАВ чорнобильського походження, РАВ Чорнобильської АЕС та, у перспективі, РАВ, які накопичуються і зберігаються на спеціалізованих підприємствах Державного об'єднання  "Радон" та на діючих АЕС України.   

Експерти МАГАТЕ презентували на семінарі міжнародно-визнані підходи до здійснення оцінок безпеки сховищ для захоронення РАВ, вироблені МАГАТЕ, при залученні країн членів, в рамках реалізації програм з покращення методології оцінок безпеки (ISAM) та впровадження методології оцінок безпеки (ASAM). Були представлені методи оцінок безпеки сховища, які забезпечують найбільш повне врахування характеристик майданчика, передбачених проектом інженерних бар´єрів, призначених для захоронення радіоактивних відходів та дозволяють сформувати обґрунтовану впевненість щодо безпеки системи захоронення.

Представники вітчизняних організацій представили, зокрема, питання, що виникли при здійсненні оцінок безпеки сховищ для захоронення РАВ у зоні відчуження, пов´язані із особливостями РАВ чорнобильського походження, складністю їх характеризації, умовами захоронення РАВ у зоні відчуження. Усіма учасниками семінару було визнано, що шляхами розв´язання зазначених питань є здійснення наукового обґрунтованих оцінок безпеки з врахуванням міжнародно-визнаних підходів та методів, активізація діалогу між ліцензіатом та регулюючими органами, вдосконалення нормативно-правової бази тощо.

За результатами семінару було також визнане за необхідне надання українській стороні з боку МАГАТЕ технічної допомоги із застосування випробуваних міжнародних методологій до оцінок безпеки сховищ для захоронення РАВ у зоні відчуження.