???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Квітень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 18 липня 2019 року відбулось засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України версія для друку
18 липня 2019 року відбулось засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України

18 липня 2019 року відбулось засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України  присвячене розгляду питання «Про продовження експлуатації енергоблока № 1 ХАЕС у понадпроектний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки». 

Засідання відкрив Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков. У вступному слові зазначивши, що відповідно до статті 6 Закону України про «Порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення» рішення щодо продовження терміну експлуатації існуючих ядерних установок і об’єктів. Призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення, приймається органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на підставі висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки шляхом внесення змін до ліцензії на експлуатацію ядерної установки або об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами та на основі результатів переоцінки його безпеки.

 

З доповіддю виступив Генеральний директор ВП «Хмельницька АЕС» Панащенко М.С. та представив інформацію щодо стану виконання робіт з продовження строку експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС».

 

Про результати державної експертизи Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 1 ХАЕС доповів начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок ДП ДНТЦ ЯРБ Зелений О.В.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок –начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок Бугай В.В. доповів про результати розгляду Заяви  ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо довготермінової експлуатації енергоблока № 1  ХАЕС та про результати інспекційного обстеження.

 

За результатами обговорення члени Колегії підтримали пропозицію схвалити висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 1 та визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку в термін до наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» – 13 грудня 2028 року.