???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Наглядова діяльність» Державні регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки» Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в травні 2019 року проведено 8 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяви для внесення змін до ліцензії. версія для друку
Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в травні 2019 року проведено 8 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяви для внесення змін до ліцензії.

Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в травні 2019 року проведено 8 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяви для внесення змін до ліцензії.

За результатами планових перевірок дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання (далі –ДІВ) у ТОВ СУ-А П У ФОРМІ ТОВ ХМЦ ЛЮК СЕСАЄТІ ТРАНСКАРПАТІЯ (Закарпатська обл., м. Мукачево) та ОБЛАСНІЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНІЙ ЛІКАРНІ №3 (Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ), що використовують генеруючі пристрої у діагностичній радіології, порушень не виявлено.

За результатами планових перевірок дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ у ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ А1047 (Закарпатська обл., м. Мукачево), ОБЛАСНІЙ ПСИХІАТРИЧНІЙ ЛІКАРНІ №2 (Івано-Франківська обл., Рогатинський р-н,Ю с. Підмихайлівці), КНП «КУТСЬКА МЛ» (Івано-Франківська обл., Косівський р-н, смт Кути), САНАТОРІЇ «ЧОВЕН» (Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Березники), ОБЛАСНІЙ ДИТЯЧІЙ ЛІКАРНІ (Закарпатська обл., м. Мукачево), БЕРЕГІВСЬКІЙ ЦРЛ (Закарпатська обл., м. Берегове), що використовують генеруючі пристрої у діагностичній радіології, виявлено окремі порушення норм та правил радіаційної безпеки.

В процесі проведення планових інспекційних перевірок встановлено, що у більшості медичних закладів не забезпечено: 1) інформування жінок дітородного віку щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність шляхом встановлення відповідних інформаційних табличок (Обласна психіатрична лікарня №2, КНП «Кутська МЛ», Обласна дитяча лікарня); 2) не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки відповідальної особи та персоналу категорії А (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1047, ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ №2, ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ, БЕРЕГІВСЬКА ЦРЛ); 3) не забезпечено проведення контролю дозоформувальних параметрів рентгенівських апаратів (ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ №2, КНП «КУТСЬКА МЛ»); 4) касети для рентгенівської плівки різних типорозмірів зношені та потребують заміни (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1047, БЕРЕГІВСЬКА ЦРЛ); 5) потребують проведення ремонту рентгенівські апарати «Рентген-30» (ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ №2), «АРД-2» (САНАТОРІЙ «ЧОВЕН»), КРД-50 (ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ), «Хіралюкс-2» та 12Ф7 (БЕРЕГІВСЬКА ЦРЛ).

Крім того, ВІЙСЬКОВОЮ ЧАСТИНОЮ А1047 не забезпечено проведення періодичного дозиметричного контролю засобів захисту, суміжних приміщень та прилеглих територій, а САНАТОРІЙ «ЧОВЕН» не забезпечив ведення обліку індивідуальних доз опромінення персоналу категорії А.

ОБЛАСНОЮ ПСИХІАТРИЧНОЮ ЛІКАРНЕЮ №2 не встановлено контрольні рівні зовнішнього опромінення персоналу категорії А, не представлено інструкцію щодо дій персоналу у випадку радіаційної аварії та акт про результати інвентаризації ДІВ.

В процесі перевірки ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ виявлено: 1) що засоби індивідуального радіаційного захисту пацієнтів та добровольців знаходяться у неналежному стані та підлягають заміні; 2) необхідно посилити радіаційний захист дверей між процедурною та пультовою, а також процедурною та коридором у рентгенкабінеті стаціонарного відділення, в якому встановлено апарат Indiascоp-1 КРД-50; 3)  не обмежено доступ сторонніх осіб (персоналу, пацієнтів з дітьми) до процедурних рентгенодіагностичних кабінетів під час обстеження. До адміністративної відповідальності за ст.95 КУпАП притягнуто відповідальну особу.

КНП «КУТСЬКА МЛ» не забезпечено проведення щорічної інвентаризації ДІВ, а кількість засобів захисту пацієнтів не відповідає вимогам норм та правил з радіаційної безпеки. До адміністративної відповідальності за ст.95 КУпАП притягнуто керівника медичного закладу.

З метою усунення окремих порушень вимог радіаційної безпеки керівникам вищеозначених закладів видано приписи. 

За результатами інспекційного обстеження ДП СКК «МОРШИНКУРОРТ» ЗАТ «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ» (Львівська обл., м. Моршин) виявлено окремі порушення порушень вимог, норм радіаційної безпеки, а саме: 1) не забезпечено проходження навчання та перевірки знань з питань радіаційної безпеки особи, відповідальної за радіаційну безпеку; 2) відсутнє інформування жінок дітородного віку щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність шляхом встановлення відповідних інформаційних табличок. Встановлено наявність умов для провадження заявленого виду діяльності та можливість внесення змін до ліцензій.

При проведення інспекційного обстеження КОМУНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БУРШТИНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» (Івано-Франківська обл., м. Бурштин) виявлено наступні порушення: 1) у приміщеннях для очікування рентгенодіагностичних процедур відсутня інформація для жінок дітородного віку щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність; 2) пошкоджено чохол захисної спідниці в кабіні флюорографа; 3) не забезпечено проведення індивідуального дозиметричного контролю для персоналу категорії А з використанням індивідуальних дозиметрів; 4) відсутнє світлове табло (сигнал) «Не заходити!» на вході до флюорографічного кабінету; 5) несправний переговорний пристрій гучномовного зв'язку в рентгенодіагностичному кабінеті; 6) не забезпечено проведення періодичного навчання з питань радіаційної безпеки особи, до службових обов’язків якої належить здійснення організаційно-розпорядчих функцій, пов’язаних із забезпеченням радіаційної безпеки, та персоналу, що здійснює ДІВ.

З метою усунення окремих порушень вимог радіаційної безпеки керівникам вищеозначених закладів видано приписи.