???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 15 лютого 2007 року версія для друку
15 лютого 2007 року

В Держатомрегулювання України відбулась нарада під головуванням Голови Комітету О.Миколайчук з питань розробки Четвертої Національної доповіді України про виконання зобов'язань, що випливають із Конвенції про ядерну безпеку*

Україна вже тричі готувала свої Національні доповіді про виконання зобов´язань відповідно до Конвенції про ядерну безпеку (далі Конвенції) та брала участь в нарадах з розгляду виконання зобов'язань держав-сторін зазначеної Конвенції.

Відповідно до рішень Третьої наради з розгляду виконання зобов'язань Сторін Конвенції, чергова четверта нарада відбудеться у квітні 2008 року. Україна до 5 жовтня 2007 року повинна надати до Секретаріату Конвенції (МАГАТЕ) свою Національну доповідь з виконання зобов'язань, що випливають із Конвенції.

У нараді взяли участь представники Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та ДП НАЕК «Енергоатом», які відповідно до компетенції будуть брати участь у підготовці матеріалів Четвертої Національної доповіді України. За результатами наради був розроблений план дій щодо підготовки Національної доповіді.

Довідково

*Конвенція про ядерну безпеку була підписана Україною 20.09.1994 р. ратифікована 17.12.1997 р. Законом України "Про ратифікацію Конвенції про ядерну безпеку" 17.12.1997 р. і набула чинності 07.07.1998 р.

Відповідно до встановлених правил і процедур договірні Сторони не рідше ніж раз на три роки проводять наради з розгляду національних доповідей про виконання країнами-учасницями вимог Конвенції.

Головна мета процесу розгляду національних доповідей визначення прогресу у підвищенні рівня ядерної безпеки за трирічний період, визначення проблемних питань, що потребують вирішення на національному або регіональному рівні, актуальних завдань на наступний період,  демонстрація світовій спільноті спроможності реально оцінювати рівень ядерної безпеки та вживати заходів щодо його підвищення та підтримки на належному рівні, у т.ч. шляхом застосування інструментів   Конвенції.