???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Позиція Держатомрегулювання щодо відкритої заяви Громадської ради при Держатомрегулюванні версія для друку
Позиція Держатомрегулювання щодо відкритої заяви Громадської ради при Держатомрегулюванні

Відповідно до Положення про  Громадську раду при Державній інспекції ядерного регулювання України (далі – Громадська рада), одним із основних завдань Громадської ради є подання до Держатомрегулювання обов’язкових для розгляду пропозицій з питань, щодо яких Держатомрегулювання проводить консультації з громадськістю,  підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у сфері безпеки використання  ядерної енергії.

Необхідно відзначити, що жодного разу Громадською радою з лютого 2017 року  по лютий 2019 рік не подавалися пропозиції, що стосуються вдосконалення  системи регулювання чи підвищення ядерної та радіаційної безпеки в країні. В той час,  підвищений інтерес  Громадської ради мали питання, що безперечно становлять суспільний інтерес, але їх вирішення не входить до компетенції Держатомрегулювання, зокрема: кадрові проблеми енергетичної галузі, тарифи на електроенергію АЕС та енергетична безпека, стратегія розвитку зони відчуження, енергетична стратегія та інші.

 Жодної громадської думки та пропозиції  щодо  підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у сфері безпеки використання  ядерної енергії Держатомрегулювання  не отримала від  Громадської ради.   

Поряд з цим, Держатомрегулювання з розумінням ставиться до думки  Громадської ради, викладеній у відкритій заяві.

Ці питання є дуже чутливими для громадськості країни, що переживає наслідки Чорнобильської катастрофи. Тому, Держатомрегулювання є відкритою і закликає до фахового діалогу з  центральними органами виконавчої влади  та фаховими організаціями, для обговорень порушених у відкритій заяві питань.

 Також ми готові надати компетентним контролюючим органам усі обґрунтування щодо дій та рішень Держатомрегулювання, зазначених у відкритій заяві Громадської ради.

 Вважаємо, що розміщення  Громадською радою  у  засобах масової інформації відкритої заяви може схвилювати громадян та бути  інструментом для маніпуляцій окремими особами.  Дозвільна  та наглядова система в сфері безпеки використання ядерної та радаційної безпеки має бути незалежною від  окремих персоналій та політики.

З 1991 року  у світі вже двічі змінилася система радіаційного захисту. Імплементація міжнародних вимог безпеки та європейського законодавства  на сьогодні здійснюється в надзвичайно складних умовах – здійснюється одночасне реформування та адаптація до європейського законодавства в усіх сферах економіки.  За таких умов важливо зберегти незалежність  регулюючого органу  та  відповідність  національного законодавства міжнародним та європейським стандартам  безпеки.