???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Наглядова діяльність» Державні регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки» Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в січні 2019 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяв для видачі/внесення змін до ліцензії версія для друку
Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в січні 2019 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяв для видачі/внесення змін до ліцензії

Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки в січні 2019 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 2 інспекційних обстеження у зв’язку із отриманням заяв для видачі/внесення змін до ліцензії.

За результатами планових перевірок дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання (далі –ДІВ) в Перегінській номерній районній лікарні (смт Перегінськ, Івано-Франківська обл.), Військово-медичному клінічному центрі м. Львова (Клінічний госпіталь на 200 госпітальних ліжок) Державної прикордонної служби України (Військової частини 2522) (м. Львів), КНП «3-я міська клінічна лікарня м. Львова» (м. Львів), КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» (м. Львів), КНП «Сторожинецька ЦРЛ» Сторожинецької районної ради Чернівецької області (м. Сторожинець, Чернівецька обл.), Обланому протитуберкульозному санаторії «Красноїльськ» Сторожинецького району спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» (смт Красноїльськ, Чернівецька обл.), що використовують генеруючі пристрої у діагностичній радіології, виявлено окремі порушення норм та правил радіаційної безпеки.

В процесі проведення планової інспекції в Перегінській номерній районній лікарні встановлено, що у медичному закладі не забезпечено радіаційний захист дверей між коридором та процедурною кімнатою, між процедурною та пультовою кімнатами рентгенівського кабінету з апаратом РУМ-20, відсутня припливно-витяжна вентиляція в процедурних кімнатах флюорокабінету, рентген-кабінету та у фото-лабораторії, не забезпечено проведення контролю дозоформувальних параметрів ДІВ, не забезпечено співпадіння світлового поля оптичного центратора із полем рентгенівського випромінювання для апарату РУМ-20, не забезпечено в повній мірі ведення та зберігання результатів індивідуального дозиметричного контролю персоналу, не розміщено інформацію щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність у приміщенні для очікування рентгенодіагностичних процедур, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки відповідальної особи та персоналу. Керівника установи притягнуто до адміністративнорї відповідальності за ст. 95 КУпАП, видано припис про усунення виявлених порушень.

Військово-медичним клінічним центром м. Львова не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки відповідальної особи та персоналу, не забезпечено проведення контролю дозоформувальних параметрів ДІВ.

КНП «3-я міська клінічна лікарня м. Львова» не забезпечено наявність технічних засобів для спостереження та підтримання зв’язку з пацієнтом під час проходження ним діагностичної радіологічної процедури в рентген-кабінеті поліклінічного відділення,  належне функціонування комплексу рентгенівського діагностичного стаціонарного РУМ-20 (розбите скло діафрагми), не розміщено інформацію щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність у приміщенні для очікування рентгенодіагностичних процедур.

 КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» не забезпечено наявність експлуатаційної документації на апарат рентгенівський діагностичний пересувний MAC 32 державною мовою та відповідність умов обробки зображень.

КНП «Сторожинецька ЦРЛ» Сторожинецької районної ради Чернівецької області не забезпечено проведення індивідуального дозиметричного контролю з використанням індивідуальних дозиметрів для осіб жіночої статі віком до 45 років з числа персоналу категорії А, а також належне функціонування механічної частини рентгенівського комплексу РУМ-20. До адміністративної відповідальності за ст.95 КУпАП притягнуто відповідальну особу.

Обласним протитуберкульозним санаторієм «Красноїльськ» Сторожинецького району не забезпеченно проведення контролю дозоформувальних параметрів ДІВ, не розміщено інформацію щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність у приміщенні для очікування рентгенодіагностичних процедур, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки відповідальної особи. Внаслідок використання фізично зношених касет та підсилювальних екранів отримувані рентгенологічні знімки мають нерівномірну оптичну густину почорніння та низьку контрастність,

З метою усунення окремих порушень вимог радіаційної безпеки керівникам вищеозначених закладів видано приписи. 

За результатами інспекційного обстеження КНП «Центр первинної медичної і консультативної діагностики і допомоги» Івано-Франківської міської ради, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону (м. Львів) порушень вимог, норм радіаційної безпеки не виявлено та встановлено наявність умов для провадження заявленого виду діяльності та можливість видачі/ внесення змін до ліцензії.