???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Наглядова діяльність» Державні регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки» Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки у грудні 2018 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 1 інспекційне обстеження версія для друку
Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки у грудні 2018 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та 1 інспекційне обстеження

Західною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки у грудні 2018 року проведено 6 планових інспекційних перевірок стану радіаційної безпеки та одне інспекційне обстеження у зв’язку із отриманням заяв для переоформлення ліцензії.

За результатами планової перевірки дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання (далі –ДІВ) у Комунальному закладі Львівської обласної ради «Золочівський протитуберкульозний диспансер» (м. Золочів, Львівська обл.) та КНП «Міська поліклініка №2» Чернівецької міської ради (м. Чернівці), що використовують генеруючі пристрої у діагностичній радіології, порушень не виявлено.

За результатами планових перевірок дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ у КНП «Міська поліклініка № 1» Чернівецької міської ради (м. Чернівці) та Комунальному закладі «Самбірська центральна районна лікарня» (м. Самбір, Львівська обл.), які використовують ДІВ у діагностичній радіології, виявлено окремі порушення норм та правил радіаційної безпеки.

В процесі проведення планової інспекції КНП «Міська поліклініка № 1» Чернівецької міської ради встановлено, що у медичному закладі фізико-технічні параметри рентгенівського діагностичного апарату РУМ-20 не відповідають встановленим вимогам, не забезпечено наявність достатньої кількості засобів індивідуального захисту пацієнтів та персоналу, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки персоналу.

Комунальним закладом «Самбірська центральна районна лікарня» не забезпечено реєстрацію системи цифрової мамографічної Mammomat Inspiration в Державному регістрі ДІВ, не проведено своєчасний ремонт виносного пульта управління флюорографа 12Ф7К, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки персоналу, не розміщено інформацію щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність у приміщенні для очікування рентгенодіагностичних процедур.

За результатами планової перевірки дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ у Комунальній установі «Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер» (м. Чернівці),  яка використовує ДІВ у діагностичній радіології та променевій терапії, виявлено порушення норм та правил радіаційної безпеки, а саме: не проведено контроль дозоформувальних параметрів рентгенодіагностичних апаратів, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки персоналу, не розміщено інформацію щодо необхідності повідомлення лікаря-рентгенолога про вагітність у приміщенні для очікування рентгенодіагностичних процедур.

За результатами планової перевірки дотримання вимог та норм ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ у КЗ ЛОР «Львівський  державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» (м. Львів), який використовує ДІВ у діагностичній радіології, променевій терапії та ядерній медицині, виявлено наступні порушення норм та правил радіаційної безпеки: допущено перевищення максимально-допустимої кількості посилок одного з трьох ДІВ апарату брахітерапії АГАТ-ВУ, пацієнтам не надаються письмові інструкції про заходи щодо запобігання опроміненню осіб, які контактують або живуть поряд з цими пацієнтами, не забезпечено навчання з питань радіаційної безпеки частини персоналу.

З метою усунення окремих порушень вимог радіаційної безпеки керівникам вищеозначених закладів видано приписи. До адміністративної відповідальності за ст.95 КУпАП притягнуто відповідальну особу КЗ ЛОР «Львівський  державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» (за використання ДІВ, призначений термін експлуатації яких закінчився).

За результатами інспекційного обстеження Комунального некомерційного підприємства «Лисецька центральна районна лікарня» Тисменицької районної ради Івано-Франківської області порушень вимог, норм радіаційної безпеки не виявлено та встановлено наявність умов для провадження заявленого виду діяльності та можливість переоформлення ліцензії.