???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Лютий 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 22 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України версія для друку
22 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України

22 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України з розгляду питання «Про стан виконання робіт з продовження строку експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС», яке відкрив Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков. У своєму виступі він зазначив, що Україна як і більшість країн ЄС реалізує стратегію обґрунтування довгострокової експлуатації енергоблоків АЕС, проектний термін експлуатації яких сплив або спливає в найближчі роки. Також звернув увагу на те, що підставою для прийняття рішення щодо внесення відповідних змін до ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки» є позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку, що розробляється відповідно до Загальних вимог до продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної переоцінки безпеки, затверджених наказом регулюючого органу.

Експлуатація енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» здійснюється у відповідності до умов ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Хмельницька АЕС». Проектний термін експлуатації енергоблоку № 1 ХАЕС вичерпується 13 грудня 2018 року. Експлуатуючою організацією представлено комплект документів щодо експлуатації цього енергоблоку у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації.

Заслухали виступи Генерального директора ВП «Хмельницька» АЕС Панащенка М.С., начальника Відділу міцності та надійності конструкцій ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Шугайла О.П. та начальника Відділу довготермінової експлуатації та управління старінням – державного інспектора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Державної інспекції ядерного регулювання України щодо роботи з розробки та погодження Звіту з періодичної переоцінки безпеки, усунення або компенсації відступів від вимог норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки, оцінки поточного технічного стану систем та елементів і строку їх експлуатації, кваліфікації обладнання, підтвердження сейсмічної стійкості обладнання, трубопроводів, будівель та споруд, управління старінням, а також щодо реалізації заходів Комплексної (зведеної0 програми підвищення рівня безпеки.

 Беручи до уваги заслухані доповіді та з урахуванням результатів обговорення Колегія Держатомрегулювання вирішила вважати можливим розгляд питання щодо поновлення експлуатації енергоблоку № 1 ХАЕС на енергетичних рівнях потужності за умов:

-         продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання тощо;

-         реалізації компенсуючих заходів з підвищення кваліфікації обладнання та сейсмостійкості трубопроводів;

-         виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.