???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 6 жовтня у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ) версія для друку
6 жовтня у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ)

 

 

6 жовтня у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) закінчилася двостороння робоча зустріч представників Державного комітету ядерного регулювання України та Національного агентства з атомної енергії Республіки Польща (РАА). Відповідно до положень міжурядової Угоди про оперативне сповіщення про ядерні аварії, обмін інформацією та співробітництво у галузі ядерної безпеки і радіаційного захисту, підписаної Україною та Республікою Польща в травні 1993 року, такі зустрічі проводяться щороку.

Цього року участь у заході брало також керівництво та провідні науковці ННЦ ХФТІ, фахівці Інституту гігієни та медичної екології АМН України, народний депутат України Алла Александровська.

У ході зустрічі обговорювалися  ті питання, що становлять інтерес для  обох держав, зокрема: правова основа діяльності у сфері використання ядерної енергії; нові норми та правила у галузі радіаційного захисту та ядерної безпеки; організація інспекційної діяльності; система санкцій і примусів при порушенні правил ядерної та радіаційної безпеки; освіта та кваліфікація інспекторів; інформування громадськості тощо. Особливо цікавим для української сторони  під час обговорень став досвід Польщі щодо вдосконалення та адаптації законодавства у галузі ядерної та радіаційної безпеки на шляху до вступу в ЄС.

Представники ННЦ ХФТІ, одного з найстарших та найбільших центрів фізичної науки в Україні, ознайомили учасників заходу з основними напрямками його діяльності, його науково-технічною базою. Також обговорювалися можливості ННЦ ХФТІ щодо надання науково-технічної підтримки у здійсненні регулюючої діяльності.   

 

Підсумком зустрічі став погоджений учасниками пакет пропозиції щодо подальшого співробітництва. Так, представники Держатомрегулювання та РАА домовились про подальший обмін досвідом з питань дозвільної діяльності в сфері поводження з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ) та радіоактивними відходами (РАВ), з питань управління кваліфікацією інспекторського персоналу, а також з питань взаємодії  з громадськістю та ЗМІ, особливо в умовах реалізації урядових рішень про необхідність розвитку ядерної складової паливно-енергетичного комплексу держави у найближчому майбутньому.

Представники Інституту гігієни та медичної екології в якості майбутнього напряму співробітництва запропонували обмін досвідом щодо контролю та обліку доз опромінення в підземних умовах у шахтах України та Польщі. Зазначений напрям передбачає проведення експериментальних робіт з вимірювання радіаційного стану у вугільних та залізорудних шахтах з використанням польського обладнання та технологій; вдосконалення законодавства з нормування природних радіонуклідів в промисловості.

ННЦ ХФТІ, у свою чергу, виступив з пропозицією створити робочі групи з питань формування та розгляду взаємоцікавих завдань для Польщі та України, що виконуватимуться ННЦ ХФТІ спільно з іншими організаціями; сформувати Програму співробітництва.

Наступна двостороння зустріч  відбудеться у 2007 році у Варшаві.