???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» З 23 по 28 вересня Держатомрегулювання України відвідувала делегація Агенції з ядерного регулювання Аргентини версія для друку
З 23 по 28 вересня Держатомрегулювання України відвідувала делегація Агенції з ядерного регулювання Аргентини

З 23 по 28 вересня Держатомрегулювання України відвідувала делегація Агенції з ядерного регулювання Аргентини (АЯР) з метою обговорення питань встановлення двостороннього співробітництва між Регулюючими органами обох держав. Делегацію очолював заступник Голови ради директорів АЯР Франсіско Спано.

Під час нарад представники Регулюючих органів України та Аргентини обговорювали майбутні напрямки співробітництва, ділилися досвідом здійснення регулюючої діяльності. Велику увагу аргентинських колег привернули, зокрема, такі напрямки роботи Держатомрегулювання, як безпека урановидобувної та уранопереробної промисловості, кризове реагування та зняття з експлуатація Чорнобильської АЕС.

Також представники АЯР відвідали з робочим візитом Чорнобильську АЕС, у ході зустрічі з керівництвом станції обговорювалися питання загального стану робіт з виведення з експлуатації енергоблоків №1-3; спорудження об´єктів по поводженню з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливомв рамках програми зняття АЕС з експлуатації (з відвіданням трьох об´єктів), стану робіт на об´єкті «Укриття» (новий конфаймент, поводження із залишками ядерного палива).

В результаті зустрічі було досягнуто домовленості про те, що найближчим часом обидві сторони нададуть пропозиції щодо майбутнього двохстороннього співробітництва.  

 

Для довідки: Агенція з ядерного регулювання Аргентини як регулюючий орган із самостійним статусом розпочала своє існування в 1997 році. Відповідно до NuclearActivityNationalAct, підписаного Президентом Аргентини і який набув чинності 25 квітня 1997 року, на АЯР були покладені функції регулювання та контролю за  ядерною діяльністю відповідно з вимогами ядерної та радіаційної безпеки, функції фізичного захисту та нерозповсюдження ядерних матеріалів.