???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Наглядова діяльність» Державні регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки» Південною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) Держатомрегулювання у жовтні 2018 року проведено 4 планові інспекції та 1 інспекційне обстеження версія для друку
Південною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) Держатомрегулювання у жовтні 2018 року проведено 4 планові інспекції та 1 інспекційне обстеження

Південною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) Держатомрегулювання у жовтні 2018 року проведено 4 планові інспекції та 1 інспекційне обстеження.

 

З метою перевірки дотримання вимог ядерного законодавства, норм, правил та стандартів
з радіаційної безпеки при поводженні з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ)
державними інспекторами Південної інспекції Держатомрегулювання було проведено інспекції:

- КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ "ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР" (м. Херсон), який здійснює діяльність з використання (придбання, експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні променевої терапії та рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів;

КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОЧНИЙ ШПИТАЛЬ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ" ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" (м. Одеса), яке здійснює діяльність з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів;

Комунального закладу «Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні» Херсонської обласної ради (м. Херсон), який здійснює діяльність з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів;

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "РОЗДІЛЬНЯНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" (Одеська обл., Роздільнянський р-н, м. Роздільна), який здійснює діяльність з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів.

 

За результатами інспекції КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ "ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР" встановлено, що переглянута інструктивна документація з радіаційної безпеки  потребує погодження у встановленому порядку, не забезпечено проведення досліджень характеристик рентгенодіагностичних апаратів, перелік посад працівників, робота на яких потребує допуску до виконання особливих робіт потребує погодження у встановленому порядку.

У КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ "РОЗДІЛЬНЯНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" своєчасно не забезпечено перевірку знань з питань радіаційної безпеки у відповідальних посадових осіб, членів комісії з перевірки знань з радіаційної безпеки, а також, у зв’язку з заміною рентгенівської трубки на комплексі рентгенівському діагностичному стаціонарному РУМ-20, не проведено контроль потужності еквівалентної дози на робочих місцях персоналу, що працює з ДІВ та у суміжних приміщеннях, і дослідження характеристик ДІВ (контроль дозоформуючих параметрів).

Керівництву зазначених закладів надано приписи щодо усунення виявлених порушень та недоліків з визначенням відповідних термінів виконання.

 

За результатами планових перевірок КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОЧНИЙ ШПИТАЛЬ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ" ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ", Комунального закладу «Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні» Херсонської обласної ради порушень не виявлено та складено акти.

 

У зв'язку з наданням документів на оформлення ліцензій у сфері використання ядерної енергії
проведено інспекційне обстеження:

 

- Фізичної особи – підприємця Турецького Валентина Михайловича (м. Херсон), який подав заяву на отримання ліцензії на право провадження діяльності з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів.

 

За результатами інспекційного обстеження встановлено наявність умов для проведення заявленого виду діяльності з використання ДІВ, стан радіаційної безпеки визнано задовільним, встановлено можливість видачі ліцензії.