???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Держатомрегулювання України активно співпрацює з Науковим комітетом Організації Об'єднаних Націй по дії атомної радіації версія для друку
Держатомрегулювання України активно співпрацює з Науковим комітетом Організації Об'єднаних Націй по дії атомної радіації

На виконання міжнародних зобов´язань України в галузі ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України активно співпрацює з Науковим комітетом Організації Об'єднаних Націй по дії атомної радіації (НКДАР) (United  Nations  Scientific  Committee  on  the  Effects  of  Atomic  Radiation (UNSEAR) в частині оцінки дії атомної радіації на персонал, населення та навколишнє середовище.

В рамках цього співробітництва Держатомрегулювання України інформує НКДАР:

-  про  дози опромінення персоналу АЕС та підприємств з видобування та переробки уранових руд;

-  про викиди та скиди радіоактивних речовин в навколишнє середовище з АЕС та урановидобувних та переробних підприємств України;

-  про  радіоактивне забруднення території міст Дніпродзержинськ, Жовті Води та Зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Зазначена вище інформація використовується НКДАР при підготовці Періодичної доповіді Генеральної асамблеї ООН "Джерела та вплив іонізуючого випромінювання".

В рамках співробітництва з МАГАТЕ з питань забезпечення дієвого контролю за викидами та скидами радіоактивних речовин в навколишнє середовище Держатомрегулювання України приймає участь в роботі Міжнародної бази даних викидів та скидів радіоактивних речовин в навколишнє середовище (International Database on  Discharges of  Radioactive  Material into  Environment. (DIRATA). 

База даних DIRATA містить інформацію про викиди радіоактивних речовин в атмосферу і водне середовище АЕС, дослідницьких реакторів, установок ядерно паливного циклу, у тому числі підприємств з видобування та переробки уранових руд, установок по виробництву радіоізотопів, медичних закладів, що використовують радіонукліди, тощо.

В рамках цього співробітництва Держатомрегулювання України підготовлено детальну інформацію про викиди та скиди АЕС за період 1998-2004 роки та направлено запити до відповідних організацій щодо представлення інформації про викиди та скиди дослідницькими реакторами та підприємствами  ядерно-паливного циклу.