???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Лютий 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Завершився другий пленарний день 62-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ версія для друку
Завершився другий пленарний день 62-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ

Завершився другий пленарний день 62-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ. Загальні дебати країн, що тривали протягом усього робочого дня, дали нагоду уповноваженим представникам 43 делегацій країн-членів представити основні національні досягнення в сфері мирного використання атомної енергії, оцінити зусилля світової спільноти з впровадження заходів спрямованих на підвищення рівня ядерної безпеки та висловити оцінку діяльності Агентства за усіма напрямами.

Паралельно загальним дебатам продовжив роботу Загальний Комітет відкритого складу, де тривала напружена робота з напрацювання проектів резолюцій з питань порядку денного для винесення їх на затвердження в останній сесійний день Генеральної конференції. Також дебати мали місце з обговорення проекту резолюції з посилення ефективності системи гарантій МАГАТЕ.

У вівторок, 18 вересня, Голова Держатомрегулювання України Г. Плачков провів зустріч з Керівником Відділу С Департаменту Гарантій МАГАТЕ паном Х. Бароссо, під час якої сторони обговорили поточний стан справ з реалізації інтегрованих гарантій та напрями оптимізації верифікаційної діяльності в Україні. Пан Бароссо подякував Україні за активне співробітництво з вирішення робочих питань, що були визначені під час чергового засідання Групи Вищого рівня із застосування гарантій (SIRG), яке відбулось в Україні в червні 2018 року. Пан Бароссо також відмітив добру практику України із застосування електронного порталу декларацій та електронної поштової скриньки для комунікацій.

На полях Генеральної конференції у вівторок Голова Держатомрегулювання також зустрівся з Директором Бюро Австралії з гарантій та нерозповсюдження паном Робертом Флойдом. За результатами зустрічі була підписана Адміністративна Домовленість між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Бюро Австралії з гарантій та нерозповсюдження згідно з Угодою між Урядом України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях. Домовленість встановлює процедури надання звітної документації щодо передач ядерних матеріалів, а з її підписанням відкривається правове поле для укладання контрактів на постачання концентрату урану в Україну.