???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Інформаційна довідка щодо Міжнародної шкали ядерних подій INES версія для друку
Інформаційна довідка щодо Міжнародної шкали ядерних подій INES

Міжнародна шкала ядерних подій INES

Міжнародна шкала ядерних подій INES (Шкала INES) є засобом для оперативного інформування громадськості в обґрунтованій  формі про значимість з точки зору безпеки подій, що трапляються на ядерних установках та об´єктах.

Шкала INES була введена у березні 1990 року спільно Міжнародним агентством по атомній енергі і Агентством по ядерній енергії Організації економічного співробітництва і розвитку. На теперішній час шкала INES успішно використовується більше ніж у 60 країнах світу.

Шкала INES може бути застосована до будь-якої події, пов´язаної із радіоактивним матеріалом та/або радіацією, та будь-якої події на час транспортування радіоактивних матеріалів.

У рамках шкали події класифікуються за 7 рівнями: у верхніх рівнях (4 - 7) вони називаються "аваріями", а у нижніх рівнях (1 - 3) "інцидентами". Події, не суттєві з точки зору безпеки, класифікуються нижче шкали рівнем 0 і звуться "відхиленнями". Події, що не мають відношення до безпеки, не входять до шкали і вважаються "поза шкалою".

Наприклад, Чорнобильська аварія 1986 року класифікується рівнем "7" за шкалою INES, аварія на АЕС «Три-Майл Айленд» у США в 1979 році - рівнем "5". В 1980 році на АЕС «Сен-Лоран» у Франції трапилася аварія, яка призвела до пошкодження активної зони реактора, але це не супроводжувалося радіоактивним викидом. Ця подія оцінюється рівнем "4".

Громадськість може отримувати інформацію про події, що трапляються у різних країнах на спеціальному веб-сайті МАГАТЕ (http://www-news.iaea.org/news), який був створений в 2001 році для здійснення інформаційного обміну в рамках міжнародної системи зв´язку  INES.