???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» З 22 по 25 травня у Дніпродзержинську проходив семінар МАГАТЕ "Поводження з відходами уранових виробництв" версія для друку
З 22 по 25 травня у Дніпродзержинську проходив семінар МАГАТЕ "Поводження з відходами уранових виробництв"

З 22 по 25 травня 2006 року в м. Дніпродзержинськ відбувся семінар МАГАТЕ "Поводження з відходами уранових виробництв". Семінар проводився в рамках регіонального проекту МАГАТЕ RER/3/002 "Управління якістю при поводженні з радіоактивними відходами в Центральній та Східній Європі".

Організатором семінару було Міністерство палива та енергетики України. Семінар проводився на базі Державного підприємства "Бар´єр", що створене для проведення ліквідаційно-рекультиваційних робіт на радіаційно-небезпечних об´єктах колишнього Виробничого об´єднання "Придніпровський хімічний завод", яке з 1948 по 1991 рр. займалося діяльністю з переробки уранових руд.

Головною метою семінару було обговорення питань забезпечення радіаційної та екологічної безпеки при поводження з відходами уранового виробництва. На семінарі було розглянуто досвід ліквідації уранових об´єктів у Німеччині та Словенії. Також були представлені доповіді про стан уранових об´єктів в країнах колишнього СРСР.

В роботі семінару взяли участь представники Казахстану, Російської Федерації, Словенії, Таджикистану, Узбекистану та України.

Представниками Держатомрегулювання була зроблена доповідь "Державне регулювання діяльності з видобування та переробки уранових руд в Україні".

Учасниками семінару була дана позитивна оцінка досвіду України щодо методичного підходу до проведення ліквідаційних робіт на уранових об´єктах в порівнянні з іншими країнами колишнього СРСР.