???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Березень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Державна інспекція ядерного регулювання України отримала відзнаку від МАГАТЕ версія для друку
Державна інспекція ядерного регулювання України отримала відзнаку від МАГАТЕ

З 18 по 22 червня 2018 року у Відні (Республіка Австрія) проходила зустріч представників компетентних національних органів з виконання Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію та Конвенції про допомогу в разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації. Від України участь у заході взяла заступник начальника Відділу аварійної готовності та радіаційного захисту Держатомрегулювання Наталія Біжко.   

 

3

 

«Метою наради було налагодження більш продуктивного обміну інформацією та вдосконалення взаємодії між компетентними органами країн-членів МАГАТЕ з метою покращення національних систем аварійної готовності та реагування, а також імплементації двох вищезазначених Конвенцій», розповідає Наталія Біжко.  

В останній день зустрічі була проведена окрема п’ята нарада, присвячена функціонуванню Мережі реагування та надання допомоги (RANET).

Дана мережа була створена МАГАТЕ у якості оперативного інструменту для підтримки практичної реалізації Конвенції про допомогу у разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації. RANET представляє собою інтегровану систему координації міжнародної допомоги.

Якщо та чи інша держава потребує допомоги у зв’язку з радіаційним інцидентом або ж аварійною ситуацією – вона може надіслати запит до МАГАТЕ. В свою чергу МАГАТЕ завдяки мережі RANET забезпечить організацію оперативної допомоги у якості консультацій експертів з реагування, надання необхідного обладнання та матеріалів, виїзд кваліфікованого персоналу на місце подій.   

До мережі RANET приєднуються ті держави, які є учасниками Конвенції про допомогу в разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації. У 2016 році до мережі долучилася й Україна.      

«У рамках п’ятої наради 22 червня, у тому числі обговорювались труднощі, які виникають при функціонуванні RANET, а також шляхи їх подолання. Налагодження успішної роботи мережі є вдосталь важливим для світової спільноти, адже сприятиме мінімізації наслідків фактичних або потенційних ядерних та радіаційних інцидентів», зазначає Наталія Біжко.

4

За участь у міжнародній мережі реагування RANET Державна інспекція ядерного регулювання України отримала відзнаку від МАГАТЕ.