???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 16 травня у Відні делегація України на чолі з Головою Держатомрегулювання О.Миколайчук представила на розгляд Сторін Об'єднаної Конвенції Другу Національну доповідь України версія для друку
16 травня у Відні делегація України на чолі з Головою Держатомрегулювання О.Миколайчук представила на розгляд Сторін Об'єднаної Конвенції Другу Національну доповідь України

15-25 травня у Відні проходить Друга нарада Сторін Об´єднаної Конвенції про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами.

Метою Другої наради є розгляд Національних доповідей країн-членів Об´єднаної Конвенції.

Об´єднана Конвенція про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та про безпеку поводження з радіоактивними відходами складає основу міжнародного режиму забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в частині поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим паливом.

Україна підписала Об´єднану Конвенцію 29 вересня 1997 року. Відповідний Закон про приєднання до Конвенції було ратифіковано Верховною Радою України 20 квітня 2000 р. 18 червня 2001 р. Конвенція набула чинності для України.

Конвенція передбачає розгляд виконання Сторонами своїх зобов´язань кожні три роки шляхом розгляду учасниками Конвенції Національних доповідей країн-членів.

Перше засідання Сторін з розгляду національних доповідей по виконанню зобов´язань, що випливають із Об´єднаної Конвенції, відбулось у листопаді 2003 року. Друге засідання відбувається зараз.

 Голова Держатомрегулювання виконує на Другій нараді обов´язки Віце-Голови третьої групи.

16 травня відбулось представлення Другої Національної доповіді України.