???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Жовтень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» У Держатомрегулювання відбулася низка зустрічей за проектом співробітництва з Європейською Комісією версія для друку
У Держатомрегулювання відбулася низка зустрічей за проектом співробітництва з Європейською Комісією

 

11 червня 2018 року у Державній інспекції ядерного регулювання України під керівництвом Голови Держатомрегулювання Григорія Плачкова відбулася низка зустрічей за проектом співробітництва з Європейською Комісією «Надання підтримки українському регулюючому органу». У рамках заходу обговорились усі три компоненти за проектом.

 «Основне завдання Компоненту А – надання технічної підтримки Державній інспекції ядерного регулювання України з питань безпеки поводження з радіоактивними відходами (РАВ)», – повідомив начальник відділу зняття з експлуатації ДНТЦ ЯРБ Сергій Кондратьєв.  

Складається Компонент А з чотирьох задач, що включають виконання технічних оцінок безпеки поводження з РАВ. Задача перша стосується питань звільнення радіоактивних матеріалів від регулюючого контролю. Друга – питань будівництва, введення в експлуатацію та експлуатації установок для переробки РАВ; третя – сховищ для зберігання та захоронення РАВ; четверта – сховищ для захоронення високоактивних та довгоіснуючих РАВ у глибоких геологічних формаціях.

У рамках Компоненту А розроблені «Керівництво до структури та змісту звітів про аналіз безпеки об’єктів, призначених для переробки радіоактивних відходів» та «Керівництво до коригування структури та змісту звітів про аналіз безпеки об’єктів, призначених для захоронення радіоактивних відходів».

Про результати реалізації Компоненту В розповів науковий співробітник ДНТЦ ЯРБ Олександр Кухоцький. Основна мета Компоненту – надання підтримки вітчизняному ядерному регулятору у ліцензуванні нової дослідницької ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів».  

Даний Компонент складається з трьох задач. Перша – вивчення досвіду ЄС щодо регулювання та ліцензування ADS-систем. Друга – розробка та вдосконалення регуляторної бази України для підкритичних систем. Третя – створення незалежних розрахункових моделей для оцінки безпеки ЯПУ «Джерело нейтронів». На сьогодні усі задачі Компоненту В успішно завершені.

«Підтримка європейських колег щодо ліцензування ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів» дуже важлива для України, адже такого типу установок до цього ми в експлуатацію не вводили» – підсумовує науковий співробітник ДНТЦ ЯРБ Олександр Кухоцький. – «Тож, вкотре висловлюємо подяку представникам ЄК. Впевнений, наша подальша співпраця за напрямом (проект UK/TS/51) буде не менш успішною та результативною».   

Основним завданням Компоненту С було ознайомлення фахівців Держатомрегулювання з практикою ЄС щодо здійснення державного нагляду за системою управління діяльністю й людським фактором. Зі свого боку експерти ЄС мали представити низку рекомендацій щодо вдосконалення регулюючої діяльності в Україні за цим напрямом. 

На сьогодні основна частина проекту завершена. В результаті – було підтверджено, що українська нормативна база відповідає європейській. Все ж, вдосконалення необхідне в частині: компетенції інспекторів, методичної бази для оцінки культури безпеки й аналізу людського фактору при подіях на АЕС, а також – процедури залучення експертів до проведення інспекційних перевірок.