???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» З 10 по 14 квітня 2006 року у м. Роквіл (США) тривала чотирнадцята щорічна робоча зустріч делегації Держатомрегулювання України з керівництвом та фахівцями Комісії ядерного регулювання США версія для друку
З 10 по 14 квітня 2006 року у м. Роквіл (США) тривала чотирнадцята щорічна робоча зустріч делегації Держатомрегулювання України з керівництвом та фахівцями Комісії ядерного регулювання США

З 10 по 14 квітня 2006 року у м. Роквіл (США) тривала чотирнадцята щорічна робоча зустріч делегації Державного комітету ядерного регулювання України з керівництвом та фахівцями Комісії ядерного регулювання США (USNRC UnitedStatesNuclearRegulatoryComission). Мета зустрічі обговорення результатів спільної діяльності з питань ядерної безпеки у 2005 році та формування напрямків двостороннього співробітництва на 2006 рік.

10 квітня у рамках візиту української делегації до США була підписана міжвідомча угода про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки між Держатомрегулювання України та USNRC. З українського боку Угода підписана Головою Держатомрегулювання України Оленою Миколайчук, з американського Головою Комісії ядерного регулювання США Нилсом Діазом. Підписання зазначеної Угоди поклало початок якісно новому етапу у стосунках регулюючих органів обох держав. З "отримувача допомоги" Україна перетворилася для США на рівноправного партнера. Держатомрегулювання та USNRC погодились здійснювати обмін такими видами технічної інформації: звітами з технічної безпеки та впливу на навколишнє природне середовище; документами, пов´язаними з ліцензійною діяльністю, безпекою та рішеннями з питань охорони навколишнього природного середовища, що впливають на роботу ядерних установок; документами, які визначають ліцензійну та регулюючу діяльність обох сторін; інформацією щодо досліджень безпеки реактора; звітами з досвіду експлуатації; регулюючими процедурами; оперативною інформацією з приводу важливих подій; копіями регулюючих стандартів. До підписання аналогічної Угоди готуються Російська Федерація та Болгарія. Сьогодні вже розпочато переговорний процес між зазначеними державами та США.

Також 13 квітня відбулась зустріч української делегації з представниками Державного Департаменту та Міністерства енергетики США. Під час зустрічі  обговорювалися актуальні питання ядерної та радіаційної безпеки. Окрему увагу у ході бесіди було приділено темі Глобального Партнерства в Ядерній Енергетиці (GNEP GlobalNuclearEnergyPartnership); обговорювалась можлива участь України  в розбудові органу ядерного регулювання Республіки Ірак в рамках намірів допомоги цій країні, стан ядерної та радіаційної безпеки на Чорнобильській електростанції, подальші кроки щодо перетворення об´єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

За результатами обговорень підписано Меморандум, в якому визначено заплановані, подовжені, а також завершені напрямки спільної діяльності між Державним комітетом ядерного регулювання України та USNRC.