???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Заступник начальника Управління радіаційної безпеки Держатомрегулювання Руслана Тріпайло взяла участь у регіональному європейському семінарі МАГАТЕ версія для друку
Заступник начальника Управління радіаційної безпеки Держатомрегулювання Руслана Тріпайло взяла участь у регіональному європейському семінарі МАГАТЕ

Заступник начальника Управління радіаційної безпеки Держатомрегулювання Руслана Тріпайло взяла участь у регіональному європейському семінарі МАГАТЕ щодо імплементації Кодексу поведінки із забезпечення безпеки та збереженості радіоактивних джерел. В семінарі МАГАТЕ, що проходив в м. Бухарест (Румунія) беруть участь біля 40 експертів  країн-членів та секретаріату МАГАТЕ. В рамках семінару розглядались питання:

-         Кодекс поведінки – положення для радіоактивних джерел щодо забезпечення безпеки та збереженості;

-         Керівництво з імпорту та експорту радіоактивних джерел;

-         Керівництво з управління радіоактивних джерел, що не використовуються;

-         Контроль транскордонного переміщення радіоактивних джерел, інкорпорованого до металобрухту;

-         Імплементація Кодексу поведінки: практика збирання та розповсюдження;

-         Положення щодо фінансування радіоактивних джерел, після закінчення їх використання;

-         Загрози та ризики виходу радіоактивних джерел з під регулюючого контролю;

-         Захищеність використання та зберігання радіоактивних джерел;

-         Керівництво МАГАТЕ: регулювання безпеки поводження з металобрухтом та переробленням металу.

Відповідно до порядку денного заходу, відбувся візит на майданчик підприємства в Бухаресті, яке займається збором металобрухту, під час якого проведено інспекцію з дотримання вимог радіаційної безпеки.

Під час виступу представника Держатомрегулювання зазначено, що Україна була однією з перших країн, які задекларували зобов‘язання принципів Кодексу поведінки. На сьогодні, Україна запровадила більшість регуляторних актів Кодексу поведінки, що дозволило сфокусувати увагу на підсиленні контролю за радіоактивними джерелами.