???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Наглядова діяльність» Державні регіональні інспекції з ядерної та радіаційної безпеки» Східною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання у квітні 2018 року проведено 3 планові інспекції та 5 інспекційних обстеження версія для друку
Східною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання у квітні 2018 року проведено 3 планові інспекції та 5 інспекційних обстеження

Східною інспекцією з ядерної та радіаційної безпеки (на правах самостійного управління) Держатомрегулювання у квітні 2018 року проведено 3 планові інспекції та 5 інспекційних обстеження.

З метою перевірки дотримання вимог ядерного законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки при поводженні з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ) державними інспекторами Східної інспекції Держатомрегулювання було проведено планові інспекції:

- ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕДІКО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР «СУЧАСНІ МЕДИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (м. Харків), яке здійснює діяльність з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні комп’ютерної томографії пацієнтів;

- Державної установи «Диканівська виправна колонія (№12)» (м. Харків), яка здійснює діяльність з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів;

-      Корпорації «Національний науково-технічний центр наукового приладобудування»  (м. Суми), яка здійснює діяльність з використання (зберігання) радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання у відкритому вигляді, призначених для налагоджування та випробувань ізотопних мас-спектрометрів.

В результаті інспекції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕДІКО-ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР «СУЧАСНІ МЕДИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ» встановлено, що документація з радіаційної безпеки (Інструкція з радіаційної безпеки, Положення про роботу особи, відповідальної за радіаційну безпеку та радіаційний контроль, Інструкція щодо дій персоналу у випадку радіаційних аварій) не погоджена у встановленому порядку. Керівництву товариства надано припис щодо усунення виявлених недоліків з визначенням відповідних термінів виконання.

За результатами планових інспекцій Державної установи «Диканівська виправна колонія (№12)» та Корпорації «Національний науково-технічний центр наукового приладобудування» порушень не виявлено та складено акти.

У зв'язку з наданням документів на оформлення ліцензій у сфері використання ядерної енергії проведено інспекційні обстеження:

- ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БУДІВЕЛЬНА ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА КОМПАНІЯ «ФЕДОРЧЕНКО» (м. Суми), що подало заяву на отримання ліцензії на право провадження діяльності з використання (придбання та збуту з метою постачання, зберігання) ДІВ – пристроїв, що генерують рентгенівське випромінювання, медичного призначення.

- структурного підрозділу «Дорожній експертно-технічний центр» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» (м. Харків), що подало заяву на отримання ліцензії на право провадження діяльності з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні експертного обстеження шляхом рентгенофлюоресцентного аналізу  та контролю якості зварних з’єднань методом неруйнівного контролю.

- Комунального закладу охорони здоров’я «Харківська міська дитяча поліклініка № 7» (м. Харків), що подав заяву на внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенівських діагностичних досліджень пацієнтів, у зв’язку із наміром подовжити термін дії ліцензії.

- Діагностичного центру ТОВ «МДЦ Експерт» Кременчуцька філія (Полтавська обл., м. Кременчук), що  подав заяву на внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенодіагностичних досліджень пацієнтів, у зв’язку із наміром подовжити термін дії ліцензії.

- Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛДЦ-СКАЙМЕД» (м. Харків), що  подало заяву на внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності з використання (експлуатації та зберігання) ДІВ при проведенні рентгенодіагностичних досліджень пацієнтів, у зв’язку із виявленням у процесі провадження діяльності обставин, що потребують перегляду і зміни умов ліцензії, та зміною місцезнаходження Ліцензіата (без зміни місця провадження діяльності).

За результатами обстежень встановлено наявність умов для проведення заявлених видів діяльності з використання ДІВ, стан радіаційної безпеки визнано задовільним, встановлено можливість видачі та внесення змін до ліцензій.