???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Голова Держатомрегулювання бере участь у пленарному засіданні WENRA версія для друку
Голова Держатомрегулювання бере участь у пленарному засіданні WENRA

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України  Григорій Плачков бере участь у черговому пленарному засіданні Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA), що проводиться в м. Гент (Королівство Бельгія) 25-26 квітня 2018 року.

Під час виступу на засіданні Голова українського ядерного регулятора доповів щодо основних досягнень та змін у системі регулювання ядерної та радіаційної безпеки в Україні, зупинившись на найбільш важливих:

-         незалежний статус Державної інспекції ядерного регулювання України;

-         адаптація українського законодавства до Директив Європейського Союзу;

-         довгострокова експлуатація існуючих енергоблоків АЕС;

-         диверсифікація постачання ядерного палива на українські АЕС;

-         спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Зоні відчуження;

-         виконання робіт на майданчику Чорнобильської АЕС: новий безпечний конфайнмент, сховище відпрацьованого ядерного палива – 2;

-         залучення фахівців Держатомрегулювання до діяльності робочих груп WENRA.

Нагадаємо, що Західноєвропейська асоціація ядерних регуляторів – WENRA була заснована в 1999 році на добровільних засадах за ініціативою регулюючих органів країн-членів ЄС та Швейцарії як об’єднання вищого керівництва західноєвропейських регулюючих органів країн, у яких знаходиться принаймні одна ядерна установка на етапі будівництва, експлуатації або зняття з експлуатації. Пріоритетним чинником у діяльності WENRA є розробка єдиних стандартів регулювання ядерної та радіаційної безпеки в країнах ЄС та визначення основних критеріїв для проведення оцінки регуляторної складової у країнах, які планують приєднатися до ЄС. Основними завданнями Асоціації WENRA є: розвиток та вдосконалення методів незалежної оцінки безпеки ядерних установок, розробка спільних підходів, з метою забезпечення та регулювання ядерної безпеки, а також підтримка процесів гармонізації вимог на практиці. Україна є асоційованим  членом WENRA з 2009 року, а 26 березня 2015 року набула повноправного членства в цій асоціації.