???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» 13 лютого Голова Держатомрегулювання урочисто вручив ліцензію на експлуатацію сховищ для захоронення РАВ версія для друку
13 лютого Голова Держатомрегулювання урочисто вручив ліцензію на експлуатацію сховищ для захоронення РАВ

13 лютого на майданчику Чорнобильської АЕС представники Держатомрегулювання на чолі з Головою Григорієм Плачковим взяли участь засіданні Колегії Державного агентства України з управління зоною відчуження, на якому було підведено підсумки роботи підприємств зони відчуження у 2017 році.

У засіданні взяли участь члени Колегії ДАЗВ, представники центральних та місцевих органів влади, секретаріату Комітету Верховної Ради Українги  з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки ЄБРР в Україні, директори підприємств.

 Під час засідання Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков урочисто вручив в.о. Директора ДСП «ЦППРВ» Андрію Бургомістренку продовжену Ліцензію №ЕО000953 на здійснення діяльності з експлуатації сховищ для захоронення РАВ. В рамках цієї ліцензії експлуатуюча організація виконуватиме експлуатацію сховищ ПЗРВ «Буряківка» у обсягах проведення регламентних робіт для забезпечення формування остаточної стабільної конфігурації законсервованих сховищ №№ 1-30 цього ПЗРВ.

Крім цього, в рамках цієї ліцензії здійснюється діяльність з підвищення безпеки, реабілітації та проведення регламентних робіт щодо об’єктів на території зони відчуження, у яких у ході ліквідації аварії на ЧАЕС, протягом 1986-1988 років, здійснювалось розміщення  великих обсягів аварійних радіоактивних відходів – ПЗРВ «Підлісний» та ПЗРВ «III черга ЧАЕС», ПТЛРВ.

Термін дії ліцензії продовжено до завершення етапу життєвого циклу сховищ для захоронення РАВ ПЗРВ «Буряківка».

Резюмуючи обговорення Голова ДАЗВ Віталій Петрук зазначив: «На сьогодні безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність підприємств ДАЗВ у зоні відчуження. Радіаційний контроль та моніторинг, поводження з РАВ, зняття ЧАЕС з експлуатації, введення в експлуатацію НБК та СВЯП-2, утримання територій в безпечному санітарному та пожежному стані – виконання усіх цих завдань зменшує ризики поширення радіонуклідів на прилеглі території».